Informacje
 • Ochrona za garść pistacji. "Natychmiast reaguje, gdy ktoś próbuje zabrać złoto czy pieniądze z kasy"

  10-06-2021 13:05 Wiewiórka o lwim sercu

  Wiewiórka dzielnie chroni kasy jubilera

  Reuters

  Po co nowoczesne kamery, drogie alarmy czy ochroniarze, kiedy ich obowiązki można - w zamian za garść pistacji - powierzyć wiewiórce. Takie właśnie małe zwierzątko, ale o lwim sercu, strzeże kasy pewnego jubilera w Turcji.

  Mehmet Yuksel, jubiler i właściciel sklepu z miasta Diyarbakir, uratował młodą wiewiórkę przed śmiercią, gdy trzy miesiące temu martwa została znaleziona jej matka.

  Jak opisuje mężczyzna, Memodżan, bo tak nazywa się zwierzę, "natychmiast reaguje, gdy ktoś obcy próbuje zabrać złoto czy pieniądze z kasy". - Na początku myślałem że to przypadek, ale kiedy przyjrzałem się temu bliżej, zrozumiałem że tak nie jest. To małe zwierzątko ma wielkie serce. Nie może mówić, ale ma świetną intuicję - opowiada Yuksel.

  "Niektórym pokaleczyła palce"

  - Ta wiewiórka czuje, że pieniądze są ważne i wartościowe. Sam to widziałem. Odsuwam ją od kasy, bo inaczej pracownicy nie mogą jej używać. Od razu interweniuje. Niektórym nawet pokaleczyła palce - mówi Mehmet Yuksel.

  Jak dodaje mężczyzna, Memodżan jest z nim dłużej niż planował z powodu urazu łapki. - Przechadza się po sklepie, na noc biorę wiewiórkę do domu. Nie mam klatki. To wolne zwierzę. Oczywiście kiedy wyzdrowieje, wróci na łono natury. Tam jest jego miejsce - wyjaśnił.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....