Informacje
 • Cytryna gigant wyrosła w ogrodzie Reportera 24

  17-02-2021 16:56 Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24

  Gigantyczna cytryna w Grecji

  Kontakt 24/michał

  - To stary ogród i jedno drzewo jest w nim wyjątkowe. Rosną na nim małe cytryny i większe, a jedna to gigant - opowiadał Kontaktowi 24 pan Michał, który w ogrodzie swojego domu w Grecji znalazł olbrzymią cytrynę.

  Pan Michał mieszka z rodziną na wyspie Kefalinia na Morzu Jońskim. Jak powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24, ogromnych rozmiarów cytrynę znalazł na drzewie w swoim ogrodzie koło domu. Dodał, że nikt nie zaglądał do ogrodu "chyba przez jakieś 10 lat". - To stary ogród i jedno drzewo jest w nim wyjątkowe. Rosną na nim małe cytryny i większe, a jedna to gigant - relacjonował.

  - Wygląda imponująco. Jest kwaśna, jak to cytryna, ale ten miąższ jest też trochę jak u pomarańczy. Byliśmy zaskoczeni smakiem - opisywał Reporter 24. Jak przekazał, cytryna waży 1,58 kilograma.

  "Jeszcze nie wiemy, co z nimi zrobimy"

  - Sąsiedzi mówią, że skoro taka cytryna urosła, to jest to szczęśliwy dom. Wytłumaczyliśmy to sobie też na swój sposób. Tutaj, gdzie mieszkamy, w tej miejscowości na Kefalinii, ludzie żyją bardzo długo i umieralność jest na poziomie 97-98 lat, więc te wszystkie owoce może tu inaczej rosną. One wszystkie tutaj są większe niż standardowe - pomarańcze, cytryny, ziemniaki, cebule - opowiadał. - Jeszcze nie wiemy, co zrobimy z cytrynami. Nasi sąsiedzi powiedzieli, że należy je zamarynować i że są bardzo smaczne. Weźmiemy przepis od lokalnych Greków - zapowiedział.

  Pan Michał dodał, że pracy w ogrodzie jest bardzo dużo. Zaznaczył też, że pogoda dopisuje i nawet teraz temperatura dochodzi do 18 stopni Celsjusza. To znacznie łagodniejsze warunki pogodowe niż w innych częściach Grecji, gdzie w ciągu ostatnich dni było nawet -20 st. C i spadły ogromne ilości śniegu.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...