Zdjęcie przedstawia wybuch supernowej w galaktyce M82, która jest oddalona od Ziemi o 11.5 mln lat świetlnych od Ziemi. Wykonane zostało przez telekop Hubble'a,
Jowisz posiada co najmniej 67 księżyców. Na zdjęciu jeden z nich -
Europa, który jest czwartym co do wielkości księżycem Jowisza z grupy księżyców galileuszowych i szóstym co do wielkości satelitą w Układzie Słonecznym. Najprawdopodobniej posiada pod lodową skorupą ocean ciekłej wody.
Zdjęcie zostało wykonane przez sondę Voyager 1. wystrzelona 5 września 1977 roku z Przylądka Canaveral na Florydzie by zbadać jego i Saturna księżyce. Na początku 2013 r. sondę dzieliła od Ziemi odległość około 123 j.a. (jednostek astronomicznych. 1 j.a. jest równa dokładnie 149 597 870 700 m). Ustanowiło ją to najdalszym ciągle działającym obiektem wysłanym w przestrzeń kosmiczną przez człowieka. Sygnał wysłany przez sondę w kierunku anten Deep Space Network potrzebował ponad 17 godzin, by zostać odebranym.
Zdjęcie zostało wykonane przez astronautę Reida Wisemana. Naukowiec z perspektywy ISS uchwycił Drogę Mleczną i Saharę. "Piasek z Sahary sprawia, że Ziemia świeci na pomarańczowo" pisał na swoim Twitterze.
Rozbłyski klasy X są najsilniejszymi, jakie powstają na słońcu. Jeśli wyrzucają masę w stronę naszej planety, może to skutkować zakłóceniem komunikacji, systemów nawigacji GPS, a nawet stanowić zagrożenie dla satelitów i astronautów w przestrzeni kosmicznej.
Rozbłyski klasy M są jedną dziesiątą rozbłysków klasy X, a na Ziemi mogą wywołać spektakularne zorze polarne.