TVN Meteo | Ciekawostki

Kotka urodziła się z czterema uszami. Szybko stała się gwiazdą internetu

TVN Meteo | Ciekawostki

Autor:
anw/dd
Źródło:
Reuters
W Turcji urodził się kot z czterema uszami
ReutersW Turcji urodził się kot z czterema uszami

Kotka o imieniu Midas urodziła się z czterema uszami. Jej nietypowy wygląd przyciągnął rzesze fanów, szybko stała się gwiazdą internetu. Teraz ma ponad 75 tysięcy obserwujących w mediach społecznościowych.

Kotka urodziła się w ogrodzie w stolicy Turcji - Ankarze - wraz z pięciorgiem rodzeństwa. Prawdopodobnie jest mieszańcem kota rosyjskiego niebieskiego. Została adoptowana przez Canis Dosemeci i jej rodzinę, którzy mieszkają w dzielnicy Çankay. Jak mówili, zakochali się w niej od pierwszego wejrzenia i chcieli ją przygarnąć pomimo jej wad - ma ona bowiem wadę szczęki, a także cztery uszy.

Turcja. Kot z czterema uszami

Zdaniem lekarza weterynarii Resata Nuri Aslana, czworo uszu nie ma wpływu na zdrowie czy słuch kota, bowiem są one połączone ze sobą kanałem słuchowym.

Midas ma swoje konto na Instagramie, na którym jej właścicielka zamieszcza liczne zdjęcia i filmy z jej udziałem. Zwierzak zdobył ponad 75 tysięcy followersów. Jego właścicielka ma nadzieję, że popularność kotki w internecie przekona ludzi do adoptowania zwierząt, a nie kupowania ich.

- Nigdy nie myśleliśmy o kupnie kota, po prostu chcieliśmy uratować jakiegoś z ulicy i go adoptować - powiedziała Dosemeci, która jest również właścicielką dwóch psów rasy golden retriever (Zeyno i Suzi).

Imię Midas pochodzi od mitologicznego króla Frygii, który miał ośle uszy, ale potrafił zamienić w złoto wszystko, czego się dotknął.

Kotka z czterema uszamiReuters

Autor:anw/dd

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

Pozostałe wiadomości