Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 12°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Kolejna noc z przymrozkami. Alarmy IMGW w kilku województwach

  26-04-2020 21:56 Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia
  Pogoda na środę 27.05 tvnmeteo.pl

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami. Temperatura przy gruncie może spaść do -6 stopni Celsjusza.

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami w województwach:

  - warmińsko-mazurskim;

  - podlaskim;

  - mazowieckim, w powiatach: mławskim, ciechanowskim, przasnyskim, ostrołęckim, Ostrołęka, makowskim, wyszkowskim, ostrowskim, węgrowskim, sokołowskim, łosickim, siedleckim, Siedlce, mińskim, garwolińskim, kozienickim, zwoleńskim, lipskim, radomskim, Radom, szydłowieckim i przysuskim;

  - lubelskim, w powiatach: bialskim, Biała Podlaska, radzyńskim, łukowskim, ryckim, puławskim, opolskim, kraśnickim, janowskim i biłgorajskim;

  - świętokrzyskim, w powiatach: sandomierskim, staszowskim, buskim i kieleckim;

  - małopolskim, w powiecie nowotarskim;

  - dolnośląskim, w powiatach: kłodzkim, wałbrzyskim, Wałbrzych, kamiennogórskim, jeleniogórskim, Jelenia Góra, lwóweckim i lubańskim.

  Prognozuje się spadek temperatury do -2 stopni Celsjusza, przy gruncie do -6 st. C. Ostrzeżenia będą ważne od północy do godziny 8 w poniedziałek.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Definicja IMGW mówi, że alert pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...