Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 24°C 2°C Zachmurzenie małe
zwiń
Informacje
 • Gęsta mgła w Krakowie. Na lotnisku w Balicach są spore utrudnienia

  17-01-2020 19:24 Pogoda stwarza niebezpieczeństwo
  Pogoda na poniedziałek 24.02 tvnmeteo.pl

  W piątek mgła jest sporym utrudnieniem w południowej Polsce. W Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice są ograniczenia w ruchu samolotów - część lotów jest odwołana, a inne mają opóźnienia.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Krakowa i powiatu krakowskiego alarmy pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami. Miejscami widzialność będzie ograniczona do 200 metrów. Ostrzeżenia wygasną o godzinie 9 w sobotę.

  >>> SPRAWDŹ, GDZIE JESZCZE OBOWIĄZUJĄ ALARMY

  Jak poinformowała rzeczniczka Kraków Airport Natalia Vince, złe warunki atmosferyczne od rana w piątek zakłócają pracę lotniska. Po porannym przestoju starty i lądowania były wznawiane przed południem. Potem jednak pogoda znowu się pogorszyła, co spowodowało zaburzenia operacji lotniczych wieczorem.

  Odwołane i opóźnione loty

  Część lotów odwołano, inne mają opóźnienia lub są przekierowywane do innych miast. Statusy lotów są na bieżąco aktualizowane na stronie lotniska i w aplikacji mobilnej.

  >>> MGŁA - JAK POWSTAJE? CO TO JEST? CZYM SIĘ RÓŻNI OD ZAMGLENIA?

  Przedstawicielka lotniska zapewniła, że pracownicy obsługi terminalowej w ścisłej współpracy z liniami lotniczymi są zaangażowani w przekazywanie informacji pasażerom o statusie ich lotów.

  - Pasażerów przepraszamy za trudności spowodowane trudnymi warunkami atmosferycznymi. Dla wszystkich pracowników Kraków Airport najważniejsze jest bezpieczeństwo każdej operacji - podkreśliła Vince.

  Według tablicy lotów zostały odwołane wieczorne przyloty z m.in. Dortmundu, Warszawy, Londynu, Gdańska i Amsterdamu. Część samolotów została przekierowana do Katowic, Wrocławia, Rzeszowa, Warszawy i Ostrawy. Także z innych lotnisk odbywają się niektóre odloty, a popołudniowe i wieczorne połączenia Kraków - Piza, Dusseldorf, Dortmund, Wiedeń, Gdańsk, Monachium, Frankfurt i Londyn zostały odwołane.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...