Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pogodnie i ciepło, ale również wietrznie

  24-04-2019 06:24 Biomet będzie neutralny
  Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl

  Środa przyniesie w wielu regionach pogodną aurę. Lokalnie mogą jednak wystąpić opady deszczu i burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 stopnie Celsjusza, ale temperatura odczuwalna może być dużo niższa ze względu na silne porywy wiatru.

  Środa będzie na ogół pogodna, jedynie na krańcach południowych synoptycy nie wykluczają wystąpienia słabego deszczu i lokalnych burz. Towarzyszyć im mogą opady rzędu 10-20 litrów na metr kwadratowy i porywy wiatru dochodzące do 60-80 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Z południowego wschodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr. Okresami w porywach jego prędkość wzrośnie do 40-60 km/h. W rejonie strefy brzegowej porywy wiatru mogą dochodzić do 75 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza, przekraczającą 90 procent, odnotujemy na południowym zachodzie. Będzie zmniejszać się ku północnemu zachodowi, oscylując w granicach 70 procent. W całym kraju odczujemy komfort termiczny, a biomet okaże się neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Dużo słońca. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Z południowego wschodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, chwilami w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h. Ciśnienie spada,  w południe barometry wskażą 1017 hektopaskali.

  KRAKÓW

  Sporo słońca. Na termometrach zobaczymy 21 st. C. Prognozowany jest umiarkowany i dość silny wiatr z południowego wschodu, a okresami w porywach jego prędkość wzrośnie do 40-60 km/h. Ciśnienie waha się, w południe barometry pokażą 987 hPa.

  POZNAŃ

  Zaświeci słońce. Temperatura wzrośnie do 23 st. C. Spodziewany jest umiarkowany i dość silny wiatr wiejący z południowego wschodu, okresami w porywach sięgnie 40-60 km/h. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1000 hPa.

  WARSZAWA

   

  Dużo słońca. Temperatura wyniesie 20 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1004 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Temperatura w najcieplejszej chwili wyniesie 23 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie 40-60 km/h. Ciśnienie waha się, w południe na barometrach zobaczymy 995 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....