Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszczowo w części kraju

  18-03-2019 06:14 Biomet okaże się zróżnicowany
  Prognoza pogody na lany poniedziałek tvnmeteo.pl

  Poniedziałkowa aura przyniesie niektórym regionom opady deszczu. W całym kraju może powiać silniejszy wiatr. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 11 stopni Celsjusza.

  W poniedziałek deszczu możemy spodziewać się na wschodzie, Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim. Spadnie maksymalnie do 3 litrów wody na metr kwadratowy. W pozostałych regionach możemy liczyć na pogodną aurę. Termometry wskażą od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie wiał umiarkowanie i dość silnie, w porywach osiągając do 60 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Na przeważającym obszarze kraju wilgotność powietrza utrzyma się w granicach 60 procent. Większa będzie na krańcach północno-zachodnich i południowo-wschodnich, dochodząc do 70 procent. W całym kraju odczujemy chłód i wiatr. Warunki biometeorologiczne będą neutralne w pasie od Pomorza, przez Wielkopolskę, po Dolny Śląsk. Na pozostałym obszarze pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Termometry wskażą do 10 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu, w porywach rozpędzi się do 50 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu osiągnie 1000 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Temperatura dojdzie do 10 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie dość silny, w porywach powieje z prędkością do 55 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu osiągnie wartość 1000 hPa.

  GDAŃSK

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy 8 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu dojdzie do 1008 hPa.

  WROCŁAW

  Słonecznie. Temperatura dojdzie do 11 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni, w porywach rozpędzi się do 55 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu osiągnie 999 hPa.

  KRAKÓW

  Deszczowo. Temperatura wyniesie 9 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu, w porywach jego prędkość dojdzie do 50 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu barometry pokażą 987 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...