Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 27°C 29°C 19°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Rozsiadła się na gałęzi. Strażacy ściągnęli pumę na ziemię

  18-02-2019 09:00 15 metrów nad ziemią
  Szop pracz utknął w pokrywie włazu kanalizacyjnego Facebook/Harrison Township Firefighters Local 1737

  Jeden z mieszkańców kalifornijskiego miasta Hesperia podczas pracy w ogrodzie zauważył siedzącą na drzewie pumę. Dzikie zwierzę na ziemię ściągnęli strażacy.

  Kuguara, nazywanego też pumą płową, drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych, zauważył w sobotę jeden z mieszkańców miasta Hesperia położonego w południowo-zachodniej części hrabstwa San Bernardino w Kalifornii. Zwierzę siedziało na gałęzi drzewa, na wysokości około 15 metrów.

  Puma na drzewie

  Kiedy strażacy przybyli na miejsce, najpierw dokładnie zabezpieczyli teren przed ewentualną ucieczką dzikiego kota. Następnie uspokoili zwierzę, a wtedy mogli już ściągnąć je z drzewa przy pomocy uprzęży. Po badaniu puma wróciła na wolność.

  Rick Fischer, kierownik kalifornijskiego Departamentu Rybołówstwa i Dzikiej Przyrody podkreślił, że bez pomocy straży pożarnej ciężko byłoby bezpiecznie odłowić zwierzę. Chociaż ataki pum na ludzi są rzadkie, to kuguar może stanowić zagrożenia dla zwierząt domowych i hodowlanych. - Pozostawienie pumy na drzewie nie byłoby bezpieczne dla całej społeczności - powiedział Fischer.

  Występowanie

  Puma płowa występuje w Ameryce Północnej i Południowej. Zasięg jej występowania rozciąga się od Kolumbii Brytyjskiej aż po Argentynę. Rzadko atakuje ludzi. Według informacji dostarczanych przez agencję zarządzającą parkami w Kolorado odnotowano mniej niż tuzin śmiertelnych ataków pumy w ciągu 100 lat.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....