Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 12°C 3°C Bezchmurnie
zwiń
Informacje
 • "Kawałki szkła fruwały w powietrzu". Tornado zdemolowało miasta

  22-09-2018 12:37 Co najmniej 150 tysięcy bez prądu
  Poważne zniszczenia w wielu stanach ENEX

  Tornado, które przeszło nad Ottawą i Gatineau w Kanadzie, pozostawiło po sobie wiele zniszczeń. Kilkadziesiąt osób zostało rannych, w tym cztery poważnie. Ponad 150 tysięcy odbiorców pozbawionych jest prądu.

  Jak podały kanadyjskie służby meteorologiczne, tornado dotknęło lądu w piątek w Dunrobin na obrzeżach Ottawy i skierowało się na wschód wzdłuż rzeki Ottawy w kierunku miasta Gatineau.

  Kilkadziesiąt osób zostało rannych, w tym cztery poważnie. Według informacji lokalnych mediów, żywioł miał kategorię F2 w pięciostopniowej skali Fujity. Wiatr wiał z prędkością dochodzącą do 200 kilometrów na godzinę.

  Kilkadziesiąt budynków zniszczonych

  Jak powiedział Anthony Di Monte ze służb ratunkowych w Ottawie, od 30 do 40 budynków zostało zniszczonych. Są podejrzenia, że w niektórych mogą znajdować się uwięzieni ludzie. Co najmniej 150 tysięcy odbiorców pozbawionych jest prądu.


  - Próbowaliśmy zbiec na dół do piwnicy i wtedy kawałki szkła fruwały w powietrzu - powiedział Johnson, mieszkaniec dzielnicy Nepean na zachodzie Ottawy w rozmowie z portalem HuffingtonPost Canada. - Moja partnerka skaleczyła się w nogę, a ja oberwałem w głowę szkłem, gdy próbowaliśmy zabrać psy i naszego kota do piwnicy - relacjonował.

  "Do wszystkich zmagających się ze skutkami wczorajszego tornada - uważajcie, śledźcie komunikaty i obserwujcie, czy są ludzie, którzy mogą potrzebować dodatkowej pomocy" - napisał na Twitterze premier Kanady Justin Trudeau. "Monitorujemy sytuację oraz myślimy o tych, którzy zostali poszkodowani" - dodał.
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...