Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 8°C -2°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: na niebie sporo chmur, z których może popadać

  16-07-2016 06:45 Temperatura do 23 st. C

  Pochmurno, ale popada tylko na południowym wschodzie

  jap

  Deszcz spodziewany jest w kilku regionach Polski. Lokalnie wystąpią burze, a towarzyszyć im będą ulewy i porywisty wiatr.

  - Polska znajdzie się pod wpływem wyżu z centrum nad Bretanią. Tylko południowo-wschodnia część kraju znajdzie się pod wpływem układu niżowego znad Bałkanów. Kraj pozostanie jeszcze w masie chłodnego powietrza polarnego - opisuje sytuację panującą w pogodzie synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

  Pochmurna sobota

  Dzisiaj przewiduje się zachmurzenie umiarkowane i duże. Gdzie popada? Warmia, Mazury i Suwalszczyzna to regiony, w których pojawi się słaby deszcz. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce oraz na Górnym Śląsku okresami wystąpią opady o natężeniu około 15 l/mkw. Lokalnie zrobi się burzowo - przede wszystkim na Karpatach i Pogórzu. Kiedy zagrzmi, spadnie tam nawet 40 l/mkw. deszczu i powieje z prędkością dochodzącą do 80 km/h.

  Najchłodniejszy okaże się Górny Śląsk, gdzie będzie maksymalnie 17 st. C., 21 st. C pokażą termometry w centrum kraju. Najwyższej wartości, bo 23 st. C, spodziewamy się na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim.

  Biomet zróżnicowany

  Wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie 70-80 proc. Na północy, a także na zachodzie kraju biomet okaże się neutralny, a subiektywne odczucie temperatury - komfortowe. Im dalej na południe, tym gorsze warunki biometeo i niższa temperatura odczuwalna.

  Prognoza pogody dla wybranych miast Polski

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami duże. Niewykluczony słaby deszcz. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 1008 hPa, rośnie.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 21 st. C. Wiatr północno-zachodni i północny, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1020h Pa, wolno rośnie.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1011h Pa, rośnie.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 21 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1008 hPa, rośnie.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 993 hPa, rośnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...