Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 6°C 2°C Przelotne opady śniegu
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: na niebie sporo chmur, z których może popadać

  16-07-2016 06:45 Temperatura do 23 st. C

  Pochmurno, ale popada tylko na południowym wschodzie

  jap

  Deszcz spodziewany jest w kilku regionach Polski. Lokalnie wystąpią burze, a towarzyszyć im będą ulewy i porywisty wiatr.

  - Polska znajdzie się pod wpływem wyżu z centrum nad Bretanią. Tylko południowo-wschodnia część kraju znajdzie się pod wpływem układu niżowego znad Bałkanów. Kraj pozostanie jeszcze w masie chłodnego powietrza polarnego - opisuje sytuację panującą w pogodzie synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

  Pochmurna sobota

  Dzisiaj przewiduje się zachmurzenie umiarkowane i duże. Gdzie popada? Warmia, Mazury i Suwalszczyzna to regiony, w których pojawi się słaby deszcz. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce oraz na Górnym Śląsku okresami wystąpią opady o natężeniu około 15 l/mkw. Lokalnie zrobi się burzowo - przede wszystkim na Karpatach i Pogórzu. Kiedy zagrzmi, spadnie tam nawet 40 l/mkw. deszczu i powieje z prędkością dochodzącą do 80 km/h.

  Najchłodniejszy okaże się Górny Śląsk, gdzie będzie maksymalnie 17 st. C., 21 st. C pokażą termometry w centrum kraju. Najwyższej wartości, bo 23 st. C, spodziewamy się na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim.

  Biomet zróżnicowany

  Wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie 70-80 proc. Na północy, a także na zachodzie kraju biomet okaże się neutralny, a subiektywne odczucie temperatury - komfortowe. Im dalej na południe, tym gorsze warunki biometeo i niższa temperatura odczuwalna.

  Prognoza pogody dla wybranych miast Polski

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami duże. Niewykluczony słaby deszcz. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 1008 hPa, rośnie.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 21 st. C. Wiatr północno-zachodni i północny, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1020h Pa, wolno rośnie.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1011h Pa, rośnie.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 21 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1008 hPa, rośnie.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 993 hPa, rośnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...