Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 18°C 30°C 16°C Bezchmurnie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: upalnie, ale burzowo. Temperatura osiągnie 32 st. C

  17-07-2015 06:16 Nie wszystkim dopisze biomet

  Zagrzmi na północy kraju

  Fot: geograph.org.uk (CC-BY 2.0) / Carl Ayling, Film: TVN Meteo

  Słupek rtęci na termometrze przekroczy w piątek 30 st. Celsjusza, a to oznacza, że wraca upał. Niektórych czeka słoneczna aura, u innych może zagrzmieć.

  Mieszkańców zachodniej Polski czekają przelotne opadu deszczu oraz burze. Mogą wystąpić nawet gradobicia. Natomiast w pozostałej części kraju pogoda będzie sprzyjać. Spodziewamy się upału.

  Co prawda na Suwalszczyźnie termometry wskażą tylko 23 st. C, jednak na Dolnym Śląsku powietrze osiągnie temperaturę aż 32 st. C. Wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie z południowego zachodu, a podczas burzy rozpędzi się do 90 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza wyniesie od 40 procent na wschodzie do ponad 60 procent na zachodzie. Upalnie będzie w województwach od lubuskiego po małopolskie. Mamy złą wiadomość dla meteopatów z zachodniej części kraju - tam biomet będzie niekorzystny. Na pozostałym obszarze okaże się neutralny.

  Prognoza dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Temp. maks. w dzień 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1001 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Temp. maks. w dzień 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1005 hPa, spada.

  GDAŃSK

  Pogodnie. Temp. maks. 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w strefie brzegowej w porywach do 35km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 1016 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Przelotne opady deszczu z możliwą burzą. Temp. maks. w dzień 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1002 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temp. maks. w dzień 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 990 hPa, spada.

 • RE
  Super Czekam Na Te Burze W Sucha Beskidzka
  ~a2543 /2015-07-17 12:56
 • pogoda
  tja a w Nowym Sączu od rana grzmi i grzmi, raz słonko. potem znowu ciemne chmury i burza i deszcz i tak na zmiane. a na termometrze 27 stopni.
  ~Pati /2015-07-17 11:37

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....