Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 18°C 19°C 2°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: w całym kraju sporo opadów. Na północy chwyci mróz

  20-01-2014 06:26 W najcieplejszym momencie dnia termometry sięgną od -11 do 5 st. C

  Prognoza pogody na dziś: deszcz, śnieg i mróz

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  W poniedziałek na niebie pojawi się sporo chmur, z których na północy i na wschodzie spadnie śnieg, a na zachodzie i na południu deszcz. Temperatura w kraju będzie dość zróżnicowana, słupki rtęci w najcieplejszym momencie sięgną od -11 do 5 st. C. Synoptycy zapowiadają również silniejsze porywy wiatru. Wysoka wilgotność powietrza i porywisty wiatr sprawią, że w całej Polsce biomet będzie niekorzystny.

  Poniedziałek będzie obfitował w opady i niskie wartości na termometrach. Najzimniej będzie na północnym wschodzie, w centrum i wschodzie Polski, gdzie termometry wskażą od -11 st. C (Suwałki) do -2 st. C (Lublin). Synoptycy przewidują, że w tej części kraju za dnia pojawią się opady śniegu. Prószyć będzie w Trójmieście, Bydgoszczy, Olsztynie, Suwałkach, Białymstoku, Warszawie i w Lublinie.

  Nieco cieplej będzie na zachodzie Polski - synoptycy prognozują, że termometry wskażą 0-2 st. C. Taka temperatura jednocześnie sprawi, że mieszkańcy Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania i Łodzi powinni przygotować się na prognozowany przez meteorologów deszcz ze śniegiem.

  Najwyższe wartości maksymalne w poniedziałek odnotują mieszkańcy Wrocławia, Katowic, Krakowa, i Rzeszowa (3-5 st. C). W ciągu dnia pojawią się tam jedynie opady deszczu.

  Warunki biometeo

  Poniedziałek będzie charakteryzować maksymalny poziom wilgotności powietrza wzdłuż południowego zachodu. W pozostałej części kraju będzie niewiele niższy, oscylujący w granicach 90 proc. Tego dnia osoby wrażliwe na warunki biometeorologiczne mogą odczuwać dyskomfort - biomet w całej Polsce będzie niekorzystny.

  Na początku tygodnia mieszkańcy północy, wschodu i centralno-wschodnich województw będą odczuwać mróz. Zimno i chłód towarzyszyć będą osobom przebywającym w południowo-zachodnich regionach Polski.

  Prognoza dla regionów

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno, w ciągu dnia opady śnieg. Temp. maks. -5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 50-70 km/h, wschodni. Ciśnienie: 1015 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Pochmurno, deszcz i śnieg - okresami marznące powodujące gołoledź. Temp. maks. 0 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, wschodni. Ciśnienie: 996 hPa, waha się.

  WROCŁAW

  Pochmurno, opady deszczu. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h,wschodni. Ciśnienie: 990 hPa, waha się.

  KRAKÓW

  Pochmurno i deszczowo. Temp. maks. 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, wschodni. Ciśnienie: 975 hPa, spada.

  WARSZAWA

  Pochmurno. Rano możliwy deszcz ze śniegiem, potem śnieg (1-5cm). Temp. maks. -3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 50 km/h, wschodni. Ciśnienie: 998 hPa, spada.

 • zima
  W Małopolsce w Kobylu pochmurno drobny deszczyk +5 stopni.
  ~P81 /2014-01-20 11:57
 • Oj ta zima
  A drogowców jak co roku znów zaskoczyła zima tak jakby una s zima była co kilka lat i niespodziewanie.
  Nebilet /2014-01-20 08:26
 • W tym kraju ciągle pada...
  Ciągle pada i ciemno i pada. Potem nie ma się co dziwić, że ludzie nieszczęśliwi i im odbija.
  ~Mirek /2014-01-19 21:43

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...