Informacje
 • Jeden karnet w Zakopanem? "Będziemy rozmawiać z właścicielami wyciągów"

  11-07-2013 17:32 Nowy właściciel PKL chce ułatwić narciarzom szusowanie

  Być może już niedługo w całym Zakopanem obowiązywać będzie jeden karnet na wszystkie wyciągi narciarskie. Pomysł zainicjował niedawno nowy właściciel Polskich Kolei Linowych. W planach jest też wspólny karnet z Bukowiną i Białką Tatrzańską, a w przyszłości z wyciągami po słowackiej stronie.

  Obecnie w Polsce na większość wyciągów należy posiadać osobne karnety. Nowy właściciel PKL - Polskie Koleje Górskie - chce jednak wprowadzić wspólny ski-pass w całym Zakopanem. Ma to być początek inicjatywy, która połączy tatrzańskie stoki. Bowiem w polskich górach trudno jest kupić karnet, który obejmowałby wiele wyciągów, tymczasem za granicą to standard.

  Jeden karnet, wiele wyciągów

  - Będziemy rozmawiać z właścicielami wyciągów w Zakopanem, by na karnet obowiązujący na Kasprowym Wierchu można było też jeździć np. na Nosalu, czy Polanie Szymoszkowej. Dla turystów to będzie wygodne. Podobne rozmowy prowadzimy z innymi samorządami. Chodzi o to, by był jeden karnet w Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej i Białce Tatrzańskiej - powiedział burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.

  Polskie Koleje Górskie nie wykluczają także, że w przyszłości narciarze wypoczywający w polskich górach będą mogli na jednym karnecie jeździć po słowackiej stronie. Na to potrzeba jednak więcej czasu.

  Przyszłe inwestycje

  PKG w przeciągu kilku następnych lat planuje zainwestować w infrastrukturę PKL prawie 100 mln zł. Pieniądze mają być spożytkowane m.in. na usprawnienie systemu sprzedaży, modernizację wyciągów i tras narciarskich czy podniesienie standardów obsługi turystów.

  Zmiany wprowadzane przez władze PKG mają również doprowadzić do likwidacji kolejek do popularnych kolei na Kasprowy Wierch, ponieważ nierzadko trzeba czekać nawet kilka godzin, by w ogóle kupić bilet.

  - Zamierzamy zaproponować wygodny model sprzedaży biletów przez internet i upowszechnić tę formę dystrybucji. Chcemy również, aby wchodziły one wraz z innymi usługami i atrakcjami w pakiety oferowane turystom - wyjaśnił prezes PKG.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...