Informacje
 • O włos od śmierci. Trafili do szpitala po starciu z bykami

  10-07-2013 11:04 Zwierzęta rzuciły nimi o ziemię

  Chwilę prawdziwej grozy przeżyło dwóch mężczyzn, którzy ścigali się z bykami w hiszpańskiej Pampelunie. Rozszalałe zwierzęta pochwyciły śmiałków na rogi, rzucając nimi o ziemię. W efekcie trafili oni do szpitala.

  Dwie osoby zostały ranne w środę w czwartej w tym roku gonitwie z bykami w hiszpańskiej Pampelunie. Dwóch uczestników dostało się między rogi i zostało rzuconych na ziemię - poinformował szpital w Nawarze.

  Wyścig ze śmiercią

  Środowy bieg w ramach fiesty ku czci św. Fermina tradycyjnie odbywał się średniowiecznymi uliczkami Pampeluny i trwał około dwóch minut. Od niedzieli tysiące śmiałków bierze udział w gonitwie z bykami na 850-metrowym odcinku.

  Tradycja fiesty sięga XVI wieku. Środowe wyścigi, na których ludzie uciekają przed śmiercią od byczych rogów, zaś byki gonią na oślep, by zostać następnie zabitymi na arenie, odbywają się ku czci św. Fermina, jednego z patronów Nawarry.

  Krwawa fiesta

  Uroczystości rozsławił amerykański pisarz Ernest Hemingway w swojej powieści "Słońce też wschodzi". Od kiedy w 1911 roku rozpoczęto prowadzenie statystyk, w biegach z bykami zginęło 15 osób. Ostatnią ofiarą śmiertelną był 27-letni Hiszpan Daniel Jimeno Romero, który 10 lipca 2009 roku został ugodzony przez byka w szyję.

 • idiotyzm
  To idioci i tyle.
  ~Sylwia /2013-07-14 13:31
 • kibicuję bykom ... zawsze!
  To barbarzyństwo trwa nadal. Przynajmniej w tym momencie byki mogą wziąć mały odwet za to co je czeka ... tortury i śmierć dla uciechy hołoty!
  ~Violka /2013-07-10 14:55
 • żenada
  szkoda że mu w mózg nie wbił tego roga. Jak w 21 wieku można pozwalać na praktykowanie takich prymitywnych zachowań. Mówia że tradycja.... totalne bazzdury
  ~OLA /2013-07-10 13:14
 • Brawo 2:0 dla byczka
  j.w
  ~maniek /2013-07-10 13:00
 • Po co mi wiedzieć o idiotach
  Po co komu wiedzieć o tych idiotach. Chcieli ryzykować, to ryzykowali. Co tu jest chwalebne? Co w tym wspaniałe, co poruszające. Widzę matołów specjalnie narażających się na utratę zdrowia - prawie jak ustawka kiboli. Mam ich żałować? Eeee....
  ~PiO /2013-07-10 11:16

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...