Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 12°C 3°C Bezchmurnie
zwiń
Informacje
 • USA: po rekordowo ciepłym lecie rekordowo mroźna zima

  14-01-2013 16:50 Mrozy w Kaliforni. A w Nevadzie nawet -30 st. C
  USA: po rekordowo ciepłym lecie rekordowo mroźna zima

  Bitwa na śnieżki na zachodnim wybrzeżu USA

  Reuters TV

  Mroźna zima zawitała na Zachodnie Wybrzeże USA. W weekend padły tam rekordy zimna. Ujemne temperatury i śnieg dotarły nawet do kojarzonej z ciepłem Kalifornii. A w Nevadzie termometry pokazywały -30 st. C.

  Mieszkańcy północnej Kalifornii, Nevady, Oregonu i Idaho mają za soba prawdziwie zimowy, mroźny weekend. W sobotę i niedzielę odnotowano tam sporo rekordów zimna. Największy mróz, -30 st. C, panował w rejonie miejsowości Ely w stanie Nevada. To temperatura o dobre kilka stopni niższa niż poprzedni rekord z 2007 r.

  Sążnisty mróz w Nevadzie

  Tylko niecały stopień cieplej było w okolicach Winnemucca, również w Nevadzie, oraz Challis w Idaho. Wartością -29,4 st. C pobiły swoje dość dawne już rekordy zimna - pierwszy z 1917 r., a drugi z 1949 r.

  -26,1 st. C w Burns w Oregonie okazało się tamtejszą najniższą temperaturą od 1960 r., a -25,5 st. C to największy od 2007 r. mróz w South Lake Tahoe w Kalifornii.

  W innych kalifornijskich miejscowościach mróz nie ścisnął aż tak mocno. Jednak -6,6 st. C w Riverside i -5,5 st. C w Thermal i tak były nadzwyczajnie niskimi wartościami. W Riverside do tej pory rekordem było -3,8 st. C sprzed prawie 50 lat.

  Prawie 60 stopni różnicy między wschodem a zachodem

  W ten sam weekend na drugim końcu kraju dała o sobie znać przeciwna tendencja. NA wschodnim Wybrzeżu padło sporo rekordowo wysokich jak na tę porę roku temperatur. W Tampa na Florydzie termometry pokazały 28,3 st. C, w Columbii 27,7 st. C, a w Atlancie 24,4 st. C.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...