Elon Musk rozpoczął falę zwolnień w Twitterze. Zmiany być może obejmą 75 procent pracowników

Autor:
jr
Źródło:
PAP
Elon Musk proponuje "plan pokojowy" dla Rosji i Ukrainy
Elon Musk proponuje "plan pokojowy" dla Rosji i Ukrainytvn24
wideo 2/3
tvn24Elon Musk proponuje "plan pokojowy" dla Rosji i Ukrainy

Trzech czołowych dyrektorów zostało zwolnionych z Twittera po tym, gdy w piątek właścicielem platformy społecznościowej został Elon Musk - poinformował "Washington Post". Musk chce dokonać "finansowego uzdrowienia firmy", zwalniając prawie 75 procent pracowników.

Według trzech osób zaznajomionych ze sprawą, które wypowiadały się pod warunkiem zachowania anonimowości, natychmiast po przejęciu Twittera przez Muska zwolnienia otrzymali: dyrektor generalny Parag Agrawal, dyrektor finansowy Ned Segal i Vijaya Gadde, szefowa polityki prawnej, zaufania i bezpieczeństwa.

Z Twittera został także zwolniony Sean Edgett, główny radca prawny platformy. Wszyscy zwolnieni, jak pisze "Washington Post", musieli natychmiast opuścić w czwartek siedzibę firmy w San Francisco.

Musk mówił, że planuje zwolnić 75 procent pracowników

"Ptak jest uwolniony" - pisał Musk w swoim poście w czwartek późnym wieczorem. "Twitter oczywiście nie może stać się ogólnodostępnym piekłem, w którym można powiedzieć wszystko bez żadnych konsekwencji!" - dodał.

"Washington Post" zwraca uwagę, że przed przejęciem Twittera Musk wielokrotnie krytykował firmę. Mówił także potencjalnym inwestorom i partnerom, że chce dokonać "finansowego uzdrowienia firmy", zwalniając prawie 75 procent jej pracowników i wykorzystując nowe możliwości biznesowe, w tym subskrybowanie ekskluzywnych treści od popularnych wpływowych osób w serwisie. - Myślę, że bardzo ważne jest, aby istniała inkluzywna arena wolności słowa - mówił wcześniej Musk. - Dodał, że Twitter stał się de facto placem miejskim, więc bardzo ważne jest, aby ludzie mieli zarówno poczucie rzeczywistości, jak i poczucie, że mogą swobodnie mówić, ale w granicach prawa.

Donald Trump: serwis znalazł się w "zdrowych rękach"

Zadowolenie z przejęcie Twittera przez Muska wyraził były prezydent USA Donald Trump, który oświadczył, że serwis znalazł się w "zdrowych rękach".

"Kocham prawdę" - napisał Trump w poście na swojej platformie społecznościowej Truth Social. Po ataku na Kapitol 6 stycznia 2021 roku konto Trumpa na Twitterze zostało zamknięte, ale Musk, jeszcze przed przejęciem serwisu, zapowiadał że być może je przywróci. Były prezydent twierdził jednak, że nie chce wracać na Twittera.

Historia zakupu Twittera

Miliarder w kwietniu złożył ofertę zakupu Twittera, opiewającą na 44 miliardów dolarów. Zaznaczył przy tym, że jednym z jego priorytetów będzie zmniejszenie liczby fałszywych kont w serwisie. W maju wycofał się jednak z oferty, twierdząc, że Twitter nie chce udzielić mu informacji o tym, ile kont użytkowników jest fałszywych. W lipcu Musk podał, że wycofuje się z zakupu z powodu "fałszywych i wprowadzających w błąd" informacji o firmie. Wkrótce potem Twitter podał Muska do sądu, a cena akcji serwisu znacznie spadła. Na początku października miliarder zmienił zdanie po raz kolejny i oświadczył, że jest gotów kupić Twittera za pierwotnie uzgodnioną z serwisem cenę 44 miliardów dolarów.

Czytaj więcej: Musk z umywalką w rękach. "Wchodzę do siedziby Twittera"

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości