TVN24 Biznes | Ze świata

We Włoszech większe ograniczenia dla niezaszczepionych. Podróż pociągiem tylko z paszportem szczepień

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris
Źródło:
PAP

Od 1 września we Włoszech będzie można podróżować pociągami dużych prędkości i Intercity tylko z paszportami szczepień - przepustką COVID-19. Od soboty na stacjach kolejowych w Italii trwa kampania informacyjna na temat nowych ograniczeń dla niezaszczepionych.

Tzw. Green Pass trzeba będzie pokazać wraz z biletem w czasie kontroli. Przepustkę taką wystawia się na podstawie szczepienia przeciw Covid-19, wyleczenia lub negatywnego wyniku testu z ostatnich 48 godzin.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Paszport szczepień na podróż pociągiem

Na mocy przepisów pasażer podróżujący bez takiej przepustki będzie musiał wysiąść na najbliższej stacji, a do tego czasu przebywać w specjalnie wyizolowanym miejscu.

Od początku września rozszerzone zostanie tym samym stosowanie przepustki covidowej, wymaganej obecnie przy wstępie do lokali gastronomicznych w zamkniętych pomieszczeniach, kin, teatrów, muzeów i zabytków, na basen, do siłowni, parków rozrywki, na imprezy sportowe i targowe.

Będzie ona też wymagana podczas podróży samolotem, autobusem dalekobieżnym, statkiem i promem.

Koronawirus we Włoszech

Najnowsze dane o przebiegu epidemii we Włoszech z soboty to 54 zgony na COVID-19 i 6860 nowych zakażeń koronawirusem, wykrytych w prawie 300 tysiącach testów.

Łączna liczba zgonów wzrosła do 129 056.

Obecnie w szpitalach przebywa ponad 4600 osób, w tym 511 na oddziałach intensywnej terapii.

Instytut Służby Zdrowia odnotował wyraźny wzrost liczby zakażeń w regionach, w których zaszczepiono najmniej osób, czyli na Sycylii i Sardynii oraz w Toskanii.

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego:  ReoromART / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości