Ukraina stara się o kolejny kredyt. Będzie audyt

Ze świata

shurtterstockMFW chce pomóc kredytem stanąć Ukrainie na nogi

Misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego pojawi się w Kijowie w dniach 9-18 grudnia, by dokonać przeglądu programu kredytowego dla Ukrainy. Zakłada on łączną pomoc w kwocie 17 mld dolarów. Do tej pory z tej kwoty Kijów otrzymał już dwie transze kredytu.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy zaaprobował dwuletni program pomocy dla Ukrainy w kwietniu, w formie kredytów na sumę 17 mld dolarów. Pieniądze mają pozwolić stanąć Ukrainie na nogi, po latach niegospodarnych rządów, korupcji i także ogromnych kosztów jakie pociągają za sobą działania wojenne na wschodzie kraju.

Transza na 2,7 mld dolarów

Oczekuje się, że kolejna transza kredytu w kwocie 2,7 mld dolarów zostanie przelana pod koniec tego roku. Nowa minister finansów Ukrainy Natalia Yaresko poinformowała, że w trybie pilnym chciałaby się spotkać z przedstawicielami MFW.

Starcia we wschodniej Ukrainie wciąż trwają, pomimo podpisania rozejmu trzy miesiące temu. W wyniku starć zginęło 4,3 tys. osób. Ukraina otrzymała do tej pory dwie transze kredytu o łącznej wartości 4,6 mld dolarów.

Autor: pp\kwoj / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: shurtterstock