Znamy najlepsze linie lotnicze świata. Awans LOT-u

Ze świata

Zbiera pieniądze na samolot. "Tak kazał mi Jezus"tvn24bis
wideo 2/3

Singapore Airlines zostały uznane najlepszą linią lotniczą świata. W plebiscycie organizowanym przez firmę konsultingową Skytrax Polskie Linie Lotnicze LOT znalazły się na 67. miejscu. W pierwszej dziesiątce jest tylko jeden przewoźnik z Europy.

Ranking "World's Best Airline" powstaje na podstawie największego w branży badania zadowolenia pasażerów i jest uznawany za najlepszą miarę jakości linii lotniczych.

W tym roku w plebiscycie wzięło udział 20,36 mln pasażerów z ponad 100 krajów. Ocenili łącznie 335 przewoźników.

W badaniu branych jest pod uwagę kilkanaście kluczowych wskaźników. Pasażerowie oceniają m.in. komfort podróży, życzliwość personelu pokładowego oraz serwowane podczas lotu posiłki.

Pierwsza trójka

Za linię numer jeden na świecie uznano Singapore Airlines. Po raz ostatni to wyróżnienie przypadło singapurskiemu przewoźnikowi w 2008 roku. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca - Qatar Airways. Podium zamykają, podobnie jak przed rokiem, japońskie ANA Nippon Airways.

W pierwszej dziesiątce jest aż siedem linii z Azji, dwie z Bliskiego Wschodu i tylko jedna z Europy - Lufthansa (7. miejsce).

Awans LOT-u

Polskie Linie Lotnicze LOT uplasowały się na 67. miejscu. To i tak postęp, bo rok temu nasz narodowy przewoźnik zajął 79. miejsce, dwa lata temu - 92., a jeszcze w 2015 próżno było go szukać w pierwszej setce zestawienia.

Najlepszą linią w Europie Wschodniej został rosyjski Aerofłot.

Najlepsze linie lotnicze świataSkytrax

Autor: ToL//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock