Polaków stać na więcej. Koszt wycieczek w tym roku wzrósł

Ze świata

Maciej Nykiel o opóźnieniach na lotniskachTVN24 BiS
wideo 2/7

Za lipcowe wakacje turyści płacili średnio 2490 złotych, to jest o 5 procent więcej niż rok wcześniej - wynika z raportu przygotowanego przez Travelplanet.pl.

Jak wskazano w raporcie największego polskiego multiagenta w turystyce, pięcioprocentowy wzrost kosztów pobytu na lipcowych wakacjach można uznać za niewielki. Głównym powodem zwyżki cen i jest wybór przez turystów hoteli o wyższym standardzie.

Na wakacje w lipcu 2017 z biurami podróży wyjechało o 30 procent turystów więcej niż rok wcześniej - wynika z zestawienia.

W lipcu 63 procent klientów biur podróży wakacje spędziło w hotelach 4-, 5-gwiazdkowych. Dla porównania przed rokiem było to 59 procent. Jednocześnie zmniejszyła się frekwencja w hotelach 3-gwiazdkowych (z 36 do 31,5 procent) - podaje raport.

Polacy wybierają wakacje w lepszych warunkachTravelplanet.pl

"Zaskakujący może być natomiast spadek liczby dzieci wyjeżdżających z rodzicami" - komentuje w raporcie Jarosław Kałucki z Travelplanet.pl. Przypomniał, że w ubiegłym roku efekt wprowadzenia programu Rodzina 500 plus był w turystyce bardzo widoczny.

Najchętniej wybierane kierunki

W porównaniu do lipca ub.r. nie zmieniła się za to pierwsza dziesiątka najchętniej wybieranych wakacyjnych kierunków.

Nadal numerem jeden dla polskich turystów na wypoczynek jest Grecja. Drugie i trzecie miejsce, tak jak w zeszłym sezonie, należy do Bułgarii i Hiszpanii.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock