Najbardziej luksusowe linie lotnicze na świecie. Zobacz, co oferują

TVN24 Biznes

TVN24 BiSZestawienie najlepszych linii lotniczych

Etihad Airways to najbardziej luksusowe linie lotnicze na świecie - wynika z rankingu opublikowanego przez portal AirlinesRating.com. Goście TVN24 BIS ekspert lotniczy Polskiego Klubu Lotniczego Grzegorz Brychczyński i pilot, dyrektor operacji lotniczych Jet Story kpt. Oskar Maliszewski opowiadają, jakiego luksusu mogą spodziewać się ich pasażerowie.

Mało kto może pozwolić sobie na lot pierwszą klasą zwycięskich linii lotniczych. Bilet na podróż z Bombaju do Nowego Jorku to wydatek rzędu 38 tys. dolarów.

- Są to latające rezydencje, kiedy patrzy się na ofertę przewoźników, szczególnie tych (...) przewoźników bliskowschodnich, bo to oni konkurują - ocenił kpt. Maliszewski - Etihad wygrywa przez wiele ostatnich lat ten ranking - dodał pilot.

Łóżko, prysznic i szef kuchni

Jakich luksusów mogą spodziewać się pasażerowie? Kpt Maliszewski wyjaśniał:

- Można odnieść wrażenie, że "sky is the limit" jeśli chodzi o ten luksus podniebny - stwierdził pilot.

- Na pokładzie airbusa 380 jest oddzielny apartament, który można sobie wykupić, dwupokojowy z prysznicem. Pierwsza klasa oferuje w pełni rozkładane łóżka. Pasażerów na pokładzie dreamlinera i airbusa 380 jest w pierwszej klasie ośmiu. Do dyspozycji jest stewardesa i szef kuchni, który gotuje potrawy na zamówienie, czyli nie mówimy o kanapkach i o jedzeniu z pudełka - mówimy o kuchni i o przygotowywaniu potraw ze świeżych produktów - opowiadał kpt. Maliszewski

Wyzwanie dla producentów

Z kolei Brychczyński zauważył, że oferta, którą luksusowe linie lotnicze tworzą dla swoich klientów to duże wyzwanie dla producentów.

- Technologia się zmieniła, są większe możliwości, jest możliwość zastosowania tych wszystkich "gadżetów" luksusowych, a więc prysznic, łóżka i tak dalej - powiedział ekspert.

W rankingu na najlepszą pierwszą klasę w liniach lotniczych drugie miejsce zajęły linie Cathay Pacific a trzecie Air France.

Ranking World's Best First Class Airlines:

1. Etihad Airways

2. Cathay Pacific

3. Air France

4. ANA All Nippon Airways

5. Singapore Airlines

6. Emirates

7. Lufthansa

8. Qatar Airways

9. Qantas Airways

10. Garuda Indonesia

Autor: azb / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia CC BY-SA 4.0 | Richard Vandervord