TVN24 Biznes | Ze świata

Znaczek z papieru toaletowego. Poczta upamiętnia pandemię

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mb
Źródło:
PAP
Prof. Horban: tak wygląda świat bez szczepionki
Prof. Horban: tak wygląda świat bez szczepionkiTVN24
wideo 2/2
TVN24Prof. Horban: tak wygląda świat bez szczepionki

Austriacka poczta wyemitowała znaczek upamiętniający pandemię COVID-19. Został wykonany z papieru toaletowego i przy odrobinie chęci można go użyć do zachowania dystansu społecznego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Znaczek o nominale 2,75 euro jest dostępny w arkuszach o szerokości 10 cm, czyli jednej dziesiątej metra, a taką właśnie odległość od innych radzi zachowywać austriacki rząd. W oficjalnych kampaniach zachęcających do utrzymywania dystansu społecznego jako symbol pojawia się słoniątko.

"Jeśli umieścisz 10 arkuszy znaczków obok siebie, otrzymasz łącznie metr - lub długość małego słoniątka. Słynne małe zwierzątko jest również wydrukowane na znaczku" - informuje poczta w oświadczeniu.

Znaczek jest wydrukowany na trójwarstwowym papierze toaletowym, co nawiązuje do gromadzenia zapasów tego artykułu na początku pandemii.

Znaczek upamiętniający koronawirusa jest sprzedawany za 5,50 euro. Połowa kwoty ma zostać przekazana na cele charytatywne.

Nie pierwszy raz

Austriacka poczta już wcześniej żartowała z bieżących wydarzeń.

W styczniu wydała znaczek upamiętniający brexit. Pojawiła się na nim przekreślona data 29 marca 2019 roku, czyli nieaktualna już wówczas data planowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, a pod nią nowa - 31 stycznia 2020 roku.

Autor:mb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: post.at

Pozostałe wiadomości