TVN24 Biznes | Ze świata

Kolejne ograniczenia na Słowacji. Restauracje i hotele będą zamknięte w niektórych powiatach

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP
Kontrole na przejściach granicznych z Czechami i Słowacją (wideo z marca 2021)
Kontrole na przejściach granicznych z Czechami i Słowacją (wideo z marca 2021)TVN24
wideo 2/2
TVN24Kontrole na przejściach granicznych z Czechami i Słowacją (wideo z marca 2021)

Na Słowacji minionej doby odnotowano 3480 zakażeń koronawirusem - podał tamtejszy resort zdrowia. To najwięcej od połowy marca, gdy w kraju rozpoczynała się druga fala pandemii. W 10 z 79 słowackich powiatów od poniedziałku mają obowiązywać najsurowsze obostrzenia.

Kolejne obostrzenia na Słowacji - zamknięte restauracje

Dotyczy to między innymi powiatów, położonych przy granicy z Polską. Na mapie, którą publikuje resort zdrowia, do czarnych, a więc do tych z najgorszą sytuacją pandemiczną, zaliczono: Świdnik, Bardiejów, Lubowolę, Twardoszyn i Czadcę. W "czarnych" powiatach automatycznie powinny być zamknięte restauracje, w tym nawet te mające tarasy i ogródki. Możliwa jest jedynie sprzedaż na wynos.

Słowacja - 10 "czarnych" powiatów z najsurowszymi restrykcjamikorona.gov.sk

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Zamknięte hotele i schroniska na Słowacji

Powinny tam zostać zamknięte hotele i schroniska, siłownie i kluby fitness. Nie mogą z nich korzystać także osoby zaszczepione. Szkoły nadal będą otwarte. Nie ma zakazu podróży, także za granicę. Do jego wprowadzenia potrzebne byłoby ponowne wprowadzenie stanu wyjątkowego.

W powiatach oznaczonych kolorami ciemnobordowym i czerwonym restrykcje są słabsze. Nie ma ich w ogóle w powiatach "zielonych", ale żaden ze słowackich regionów nie został zaliczony do bezpiecznych pod względem sanitarnym.

Słowacja - 10 "czarnych" powiatów z najsurowszymi restrykcjamikorona.gov.sk

Koronawirus na Słowacji

Na początku tygodnia liczba hospitalizowanych w związku z COVID-19 na Słowacji przekroczyła 1000. To najwyższy wskaźnik od maja br. Tylko jedna piąta pacjentów przyjętych do szpitali została zaszczepiona.

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adam Jan Figel / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości