TVN24 Biznes | Ze świata

To koniec "Aniołków". Victoria's Secret się zmienia

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
red.
Źródło:
CNN, New York Times

Znany amerykański producent bielizny - Victoria's Secret - zapowiedział koniec aniołków, czyli pokazów z supermodelkami. To jedna ze zmian w polityce firmy, która będzie teraz promować "ciałopozytywność" i równouprawnienie płciowe. Pomóc w tym ma siedem ambasadorek - wśród nich piłkarka Megan Rapinoe oraz aktorka Priyanka Chopra Jonas - informuje CNN.

Każdego roku firma Victoria's Secret przygotowywała spektakularne show, w którym udział brały najpiękniejsze modelki świata - znane jako aniołki. Na przykład w 2014 roku biustonosze warte po 2 mln dolarów, wysadzane klejnotami Swarovskiego, prezentowały Adriana Lima i Alessandra Ambrosio, najlepiej opłacane wtedy modelki świata.

Zmiany w Victoria's Secret

Aniołki wyznaczały trendy i miały być odzwierciedleniem "kobiety idealnej". Victoria's Secret chce iść z duchem czasu i chce promować "ciałopozytywność", czyli akceptację różnych typów urody. Firma będzie też wspierać równouprawnienie płciowe. Aniołki zostają zastąpione przez "Kolektyw Victoria's Secret", czyli siedem ambasadorek marki. Wśród nich są aktywistka LGBTQ+ i kapitanka kobiecej reprezentacji USA w piłkę nożną Megan Rapinoe, hinduska aktorka, producentka filmowa Priyanka Chopra Jonas oraz pierwsza modelka transpłciowa Victoria's Secret - Valentina Sampaio.

Zmiana ta nastąpiła po dwóch latach od zakończenia pokazów Aniołków, które wstrzymano po krytyce, że firma nie promuje modelek wszystkich rozmiarów i kształtów - wyjaśnia CNN.

"Jestem podekscytowana, że dołączam do Victoria's Secret jako część "Kolektywu VS" - kobiet, które podziwiam, i które są ikonami naszych czasów. Niecierpliwie czekam aż zaczniemy współpracę, by pokazać wszystkim kobietom ich indywidualne i zbiorowe piękno oraz siłę - napisała na Twitterze Megan Rapinoe.

Jak czytamy w "New York Times", według danych Euromonitor International udział Victoria's Secret w amerykańskim rynku bielizny spadł z 32 procent w 2015 roku do 21 procent w 2020 roku.

Megan RapinoeShutterstock
Priyanka Chopra JonasShutterstock

Autor:red.

Źródło: CNN, New York Times

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock