Pięć lat z zakazem lotów. Pierwsza taka "czarna lista" pasażerów na świecie

Autor:
jr/ToL
Źródło:
PAP
Samoloty KLM na nagraniach archiwalnych
Samoloty KLM na nagraniach archiwalnychArchiwum Reuters
wideo 2/4
Archiwum ReutersSamoloty KLM na nagraniach archiwalnych

Linie lotnicze KLM i Transavia stworzyły pierwszą na świecie, wspólną listę uciążliwych pasażerów. Wpisane na nią osoby nie będą mogły przez pięć lat korzystać z usług obu przewoźników.

Obie firmy twierdzą, że są pierwszymi liniami lotniczymi na świecie, które wymieniają się informacjami o pasażerach, którzy sprawiają kłopoty na pokładzie. A tych jest całkiem sporo.

Interwencje: pięć przypadków na miesiąc

Portal NOS podaje, że w KLM notowanych jest miesięcznie średnio pięć przypadków wymagających interwencji personelu lub lotniskowej ochrony. W przypadku Transavii dochodzi do jednego zdarzenia w miesiącu. "Ma to duży wpływ na pasażerów i naszych pracowników. Każda forma przemocy fizycznej wobec naszej załogi lub współpasażerów jest niedopuszczalna" – powiedział Paul Terstegge z KLM, cytowany przez portal. Firmy dzielą się szczegółami swoich list od zeszłego czwartku i zapewniają, że dzięki temu latanie stanie się bezpieczniejsze.

KLM to  holenderskie linie lotnicze, wchodzące w skład holdingu Air France-KLM. Transavia to należące do KLM tanie linie lotnicze.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jr/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Andre Muller / Shutterstock

Pozostałe wiadomości