TVN24 Biznes | Ze świata

W jeden dzień jego majątek powiększył się o 13 miliardów dolarów

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mb/dap
Źródło:
Bloomberg
22 miliony Amerykanów w ciągu miesiąca straciło pracętvn24
wideo 2/3
tvn2422 miliony Amerykanów w ciągu miesiąca straciło pracę

Majątek Jeffa Bezosa tylko w poniedziałek powiększył się o 13 miliardów dolarów. To największy jednodniowy wzrost dotyczący osoby fizycznej od czasu utworzenia indeksu miliarderów przez Bloomberga w 2012 roku - podała agencja.

Notowania akcji spółki Amazon zamknęły poniedziałkowe notowania ze wzrostem o 7,9 procent, najwięcej od grudnia 2018 roku. Wcześniej analitycy Goldman Sachs i Jefferies podnieśli cenę docelową dla akcji spółki do 3,8 tys. dolarów. Obecnie pojedyncza akcja kosztuje 3,2 tys. dolarów, co oznacza wzrost wartości o 73 procent w tym roku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Jeff Bezos jeszcze bogatszy

56-letni Bezos jest założycielem Amazona i najbogatszym człowiekiem na świecie. Szacowana wartość jego majątku wzrosła w tym roku do 189 miliardów dolarów. Majątek Bezosa jest teraz więcej wart niż rynkowa wycena gigantów, takich jak Exxon Mobil, Nike, czy McDonald's.

Narzekać nie może również Mackenzie Bezos, była żona Jeffa Bezosa. Agencja Bloomberga zwróciła uwagę, że w poniedziałek zarobiła 4,6 miliarda dolarów i jest obecnie 13. najbogatszą osobą na świecie. Mackenzie Bezos również ma w swoim portfelu akcje spółki Amazon.

Rosną majątki także innych przedstawicieli branży technologicznej. Agencja wyjaśniła, że ich zyski są częściowo napędzane przez ludzi, którzy z powodu ograniczeń spędzają więcej czasu w internecie, a także bezprecedensowe działania pomocowe ze strony rządów i banków centralnych. Bloomberg podał, że majątek szefa Facebooka Marka Zuckerberga urósł w tym roku blisko o 15 miliardów dolarów, mimo że w ramach bojkotu szereg firm zdecydowało się wycofać swoje reklamy z serwisu.

Autor:mb/dap

Źródło: Bloomberg

Pozostałe wiadomości