TVN24 Biznes | Ze świata

Jacht Abramowicza wyśledzony w Turcji

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/ams
Źródło:
Reuters

Jacht "Solaris" powiązany z objętym sankcjami rosyjskim oligarchą Romanem Abramowiczem miał zacumować w tureckim Bodrum - podał Reuters, powołując się na dane serwisu śledzącego ruch statków.

"Solaris" opuścił Czarnogórę w zeszłym tygodniu i popłynął na południowy wschód do Turcji, po drodze omijając wody państw członkowskich Unii Europejskiej, które nałożyły sankcję na Abramowicza i kilku innych rosyjskich miliarderów - opisał Reuters.

Rządy UE podjęły działania mające na celu odebranie osobom objętym sankcjami jachtów i innych luksusowych aktywów. Światowe rządy dążą do odizolowania prezydenta Władimira Putina i jego sojuszników w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę, którą Kreml nazywa "operacją specjalną" - podała Agencja Reutera.

Jacht "Solaris" Romana Abramowicza

W zeszłym tygodniu Abramowicz przyleciał do Moskwy po opuszczeniu Stambułu swoim prywatnym odrzutowcem. Według danych portalu śledzącego loty była to druga podróż odrzutowca związanego z Abramowiczem między tureckim miastem a rosyjską stolicą w ciągu trzech dni - wyjaśniła agencja.

140-metrowy jacht "Solaris", który pływa pod banderą Bermudów, według serwisu monitoringowego Marine Traffic 8 marca opuścił stocznię w Barcelonie, gdzie przechodził remont - poinformował Reuters.

Jacht "Solaris"T. Schneider / Shutterstock.com

Jacht wypłynął z czarnogórskiego kurortu Tivat w Czarnogórze 13 marca i okrążył grecką wyspę Kretę w ostatnich dniach. Serwis śledzący statki podał, że ​​w poniedziałek znajdował się około 3 km od wybrzeża Turcji, kierując się w stronę kurortu Datca - podała agencja.

Superjacht został zbudowany w niemieckiej stoczni i po raz pierwszy wypłynął w morze na początku zeszłego roku. Jego wartość jest wyceniana na 600 milionów dolarów. Według "Forbesa" ośmiopokładowy jacht ma miejsca noclegowe dla 36 osób oraz 60 członków załogi. Jest to jeden z kilku jachtów należących do Abramowicza - według doniesień w publikacjach artykułów magazynów "SuperYachtFan", "SuperYacht Times" i "Forbes" - wyjaśnił Reuters.

Google Maps

Czytaj także: Tyle wynosi majątek najbogatszych rosyjskich oligarchów objętych sankcjami

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: T. Schneider / Shutterstock.com

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości