Ocieka złotem i luksusem. W Dubaju otworzą najwyższy hotel świata

Ze świata


W poniedziałek wieczorem nastąpi w Dubaju uroczyste otwarcie hotelu Gevora, który ma być najwyższym hotelem świata. Złoty wieżowiec ma 356 metrów wysokości i jest zaledwie metr wyższy od obecnego rekordzisty, znajdującego się pięć kilometrów dalej.

Hotel Gevora liczy 75 pięter. Posiada m.in. cztery restauracje, basen na dachu, luksusowe spa i kluby fitness. Do hotelu wchodzi się przez obrotowe drzwi pokryte złotem.

Na gości czeka 528 pokoi, w tym 323 pokoje typu deluxe, 265 apartamentów z jedną sypialnią i 31 z dwiema sypialniami. Najmniejszy pokój ma 43 metry kwadratowe.

W najbliższym sąsiedztwie

Jeszcze przez kilka godzin tytułem najwyższego hotelu świata będzie mógł się szczycić JW Marriott Marquis, który mierzy 355 metrów, czyli tylko jeden metr mniej od hotelu Gevora. Znajduje się on około pięć 5 kilometrów od Gevory.

Drugi na liście jest Rose Rayhaan by Rotana, który sąsiaduje z Gevorą.

Z dziesięciu najwyższych hoteli świata aż siedem znajduje się w Dubaju.

Przypomnijmy, że Dubaj jest także domem dla najwyższego budynku świata - Burdż Chalifa. Wieżowiec, otwarty w 2009 roku, mierzy aż 829 metrów. Władze Dubaju mają nadzieję, że liczba turystów sięgnie 20 milionów rocznie do 2020 roku, kiedy miasto będzie gospodarzem Expo 2020. Będzie to pierwsza na Bliskim Wschodzie światowa wystawa.

Już teraz Dubaj oferuje odwiedzającym luksusowe ośrodki wypoczynkowe, centra handlowe, a nawet kryty ośrodek narciarski.

Trzy najwyższe hotele na świecieGoogle Maps

Autor: tol / Źródło: The National, Daily Mail