TVN24 Biznes | Ze świata

Emeryci udawali, że mieszkają w Szwajcarii. Musieli za to fiskusowi słono zapłacić

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris
Źródło:
PAP, ad.nl

Para emerytów z Eindhoven przez wiele lat uchylała się od płacenia podatków i udawała, że mieszka w Szwajcarii. Kłamstwo w końcu się wydało - seniorzy nie dość, że musieli spłacić zaległości, to jeszcze zostali ukarani wysoką grzywną.

Holenderskie służby podatkowe od lat ścigają swoich obywateli, którzy unikają płacenia w Niderlandach. Jak informuje dziennik "Algemeen Dagblad", służby sprawdzają np. kto w Holandii często płacił zagranicznymi kartami bankowymi lub kredytowymi. Następnie badano, czy osoby te są zobowiązane do płacenia podatków w Niderlandach.

Para emerytów ukrywała się przed fiskusem

Właśnie w ten sposób wpadła para emerytów z Eindhoven. W latach 2013-2016 powinni oni zapłacić fiskusowi setki tysięcy euro. Nie zrobili tego, tłumacząc się, że mieszkają i płacą podatki w Szwajcarii.

"W toku postępowania organów podatkowych okazało się, że jest to nieprawda" - czytamy w dzienniku. Jak wyjaśniono, para regularnie wypłacała wysokie sumy w Eindhoven, korzystając ze swojego zagranicznego konta.

Seniorzy uniknęli procesu sądowego, ale musieli spłacić swoje zobowiązania finansowe w wysokości 1,2 mln euro oraz zapłacić grzywnę - 1 mln euro. Dziennik wytłumaczył, że na ogół w takich przypadkach zasądzana jest również kara więzienia, ale ze względu na zaawansowany wiek pary zdecydowano się tego środka zaniechać.

EindhovenShutterstock

Autor:kris

Źródło: PAP, ad.nl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock