Facebook zaskakuje inwestorów. Zyski wyższe o 186 proc.

Ze świata

ShutterstockWyniki najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie zaskoczyły nawet analityków

2 mld dolarów - tyle w drugim kwartale tego roku zarobił Facebook. Zyski spółki wzrosły aż o 186 proc. w porównaniu do tego samego okresu przed rokiem.

Facebook zarobił 2 mld dolarów w drugim kwartale 2016 roku. To 186 proc. więcej niż w tym samym okresie w zeszłym roku, kiedy zysk wyniósł 719 mln dolarów.

Świetne wyniki

Wyniki najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie zaskoczyły nawet analityków, którzy spodziewali się, że przychody wyniosą 5,8 mld dolarów. Te okazały się o 600 mln dolarów wyższe i wyniosły 6,4 mld dolarów. Szef Facebooka Mark Zuckerberg stwierdził, że firma jest szczególnie zadowolona ze wzrostów wynikających z rozwoju usług wideo.

- Nasza społeczność i biznes ma za sobą kolejny dobry kwartał. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych postępów w usługach wideo. Ruszamy w kierunku świata, w którym wideo będzie centrum wszystkich naszych usług - mówił Zuckerberg.

Użytkownicy

Statystyki miesięcznej liczby aktywnych użytkowników, które są kluczowe dla reklamodawców, wzrosły o 15 proc. do 1,71 mld osób. Dla porównania liczba aktywnych użytkowników Twittera w tym samym czasie wzrosła zaledwie o 3 proc. Co ważne wzrosła również liczba dziennych aktywnych użytkowników i pierwszy raz przekroczyła miliard. Wzrósł również czas, jaki użytkownicy spędzają w serwisie.

Z czego wynika sukces Facebooka? Zobacz materiał TVN24 BiS:

Autor: msz/ / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock