Zwolnienia u giganta zbrojeniowego. Obetną dwa tysiące etatów

Ze świata

Raport: Ok. 4 mln Polaków rozważa emigrację za pracą na Zachód
wideo 2/4

Brytyjska firma zbrojeniowa BAE Systems planuje likwidację blisko 2 tysięcy etatów - podał we wtorek serwis BBC. Cięcia mają dotyczyć działów firmy związanych z działalnością morską, lotnictwem wojskowym, technologią informatyczną.

Europejski potentat zbrojeniowy zlikwiduje łącznie 750 miejsc pracy w brytyjskich zakładach Warton i Samlesbury w hrabstwie Lancashire, gdzie produkowane są części do samolotów Eurofighter Typhoon.

Przerwa w zamówieniach

Według BBC brytyjski producent boryka się obecnie z "przerwą w zamówieniach". W oczekiwaniu na realizację kontraktu na myśliwce dla Kataru zdecydował się "spowolnić produkcję". W sumie w całej Anglii, jak podano, firma obetnie 1400 etatów m.in. w dziale lotniczym oraz IT. BAE Systems zredukuje ok. 400 miejsc pracy w bazie lotniczej w Brough w hrabstwie East Yorkshire, 230 w bazie RAF Marham oraz 15 w bazie RAF Leeming.

Jednocześnie firma zredukuje 340 etatów w stoczni w Portsmouth i rejonie Solent. Kolejne 180 miejsc pracy zostanie zlikwidowanych w ośrodkach m.in. w Londynie i Guildford.

Autor: msz/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: BAE Systems