TVN24 Biznes | Z kraju

Wracają koncerty na świeżym powietrzu. Obowiązuje limit osób

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Przybysz o koncertach w nowej rzeczywistości: nieekonomiczne, nieopłacalne
Przybysz o koncertach w nowej rzeczywistości: nieekonomiczne, nieopłacalneTVN24
wideo 2/5
TVN24Przybysz o koncertach w nowej rzeczywistości: nieekonomiczne, nieopłacalne

Od 4 czerwca wraca możliwość organizacji koncertów na świeżym powietrzu - wynika z rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Imprezy mogą odbywać się pod warunkiem udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 50 procent liczby miejsc.

Jak czytamy w komunikacie zamieszczonym na rządowych stronach, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni dopuszczony jest udział w wydarzeniu nie więcej niż 250 osób.

Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Konieczne będzie też zachowanie odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami.

Ponadto, widzowie lub słuchacze mają nakaz zakrywania ust i nosa. Organizatorzy muszą też zapewnić, aby widzowie lub słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Kolejny etap luzowania obostrzeń

Harmonogram luzowania obostrzeń został przedstawiony pod koniec kwietnia. Rozporządzenie w tej sprawie zostało opublikowane 6 maja, jednak było jeszcze dwukrotnie nowelizowane.

15 maja zniesiony został obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Od 21 maja otwarto kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury.

Od 28 maja restauratorzy mogą przyjmować gości wewnątrz swoich lokali, otwarte zostały także restauracje hotelowe. Tego dnia działalność wznowiły także kasyna, baseny i siłownie. Wszystko przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Autor:mp/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty:
Pozostałe wiadomości