Jaki będzie 2018 rok w gospodarce? Sprawdź prognozy

[object Object]
Morawiecki: To my wprowadziliśmy temat walki z rajami podatkowymitvn24
wideo 2/4

Jeśli sprawdzą się zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego z expose, to w 2018 roku czeka nas gospodarcze przyśpieszenie. Tempa ma nabrać przede wszystkim Mieszkanie plus, czyli sztandarowy program PiS, dzięki któremu mają być budowane tanie mieszkania. Ekonomiści liczą też na ożywienie w projektach, które do tej pory pozostawały na slajdach. Co jeszcze czeka nas w 2018 roku?

1. Przyśpieszenie Mateusza Morawieckiego

To ma być rok, w którym rozruszają się nie tylko inwestycje prywatne. Tempa nabrać mają również inicjatywy do tej pory zapowiadane tylko na slajdach Mateusza Morawieckiego. Jego nominacja na stanowisko premiera to – zdaniem wielu ekonomistów – sygnał, że gospodarcze projekty przyśpieszą. Mówił zresztą o tym sam Mateusz Morawiecki podczas swojego expose. Na przyśpieszenie czeka przede wszystkim program Mieszkanie plus, jedna ze sztandarowych reform Prawa i Sprawiedliwości, dzięki której mają być budowane tanie mieszkania.

2. Pracownicze Plany Kapitałowe i reforma OFE

Tempa powinny nabrać też prace nad wprowadzeniem Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz reforma OFE. To dawno temu zapowiadane projekty przez resort kierowany przez Mateusza Morawieckiego, które powoli nabierają kształtów.

Obecnie więcej szczegółów znamy odnośnie Pracowniczych Planów Kapitałowych, dzięki którym Polacy mają przekonać się do oszczędzania na emeryturę, co oczywiście może się przełożyć na wysokość późniejszych świadczeń. W listopadzie projekt został wpisany do wykazu prac Rady Ministrów. Same PPK mają ruszyć od stycznia 2019 roku, ale to właśnie w 2018 roku toczyć się będzie gra o ich ostateczny kształt.

Stopa zastąpienia PwC

Gorzej wygląda sytuacja w przypadku reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Zakłada ona przekształcenie OFE w fundusze inwestycyjne – 75 proc. aktywów ma trafić na Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego Polaków (IKZE). Natomiast pozostałe 25 proc. – do Funduszu Rezerwy Demograficznej. I choć plan reformy Mateusz Morawiecki przedstawiał w połowie 2016 roku, zapowiadając, że nowe zasady będą obowiązywać od stycznia 2018 roku, to nic z tego nie wyszło. Później padła deklaracja (wejścia w życie nowych przepisów) mówiąca o połowie 2018 roku, ale i to wydaje się mało prawdopodobne.

- Chcemy w najbliższych miesiącach wprowadzić na ścieżkę legislacyjną program budowy kapitału, a także temat dotyczący przyszłości otwartych funduszy emerytalnych – mówił niedawno nowy premier.

"Emerytury na miarę Nobla". Rewolucyjny pomysł Morawieckiego przyspiesza
"Emerytury na miarę Nobla". Rewolucyjny pomysł Morawieckiego przyspieszaTVN24 BiS

3. Ograniczenia handlu w niedziele

W marcu 2018 roku zacznie najprawdopodobniej obowiązywać pierwszy etap ograniczania handlu w niedziele. W każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe – pierwsza i ostatnia. Z biegiem czasu ograniczenia będą rozszerzane - od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu – ostatnia, a od 2020 roku – zakaz będzie obowiązywał we wszystkie niedziele, z wyjątkiem siedmiu w roku.

Ale zapewne w 2018 roku czeka nas jeszcze gorąca dyskusja o niedzielnym zakazie handlu. - Będzie nowelizacja ustawy w sprawie niedzielnego zakazu handlu, tak nam obiecywano – mówił w TVN24 BiS Alfred Bujara, przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”, która jest inicjatorem wprowadzenia nowych przepisów. Dyskusja o tym, czy ograniczenia będą dotyczyły też sklepów internetowych i centrów logistycznych ma toczyć się w 2018 roku.

PiS wygasza handel w niedziele. Będą też ograniczenia w sprzedaży alkoholu
PiS wygasza handel w niedziele. Będą też ograniczenia w sprzedaży alkoholuFakty TVN

4. Nowy Kodeks pracy

Do marca 2018 roku Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy ma czas na dokończenie prac nad nowym indywidualnym i zbiorowym kodeksem pracy. Już dziś wiemy, że czeka nas kilka rewolucyjnych zmian w przepisach. Będą one dotyczyły m.in. urlopów (26 dni dla każdego, bez względu na staż pracy), ograniczona ma też zostać możliwość stosowania tzw. umów śmieciowych.

- Nie możemy czarować rzeczywistości i akceptować sytuacji, w której dwie osoby, wykonujące tę samą pracę, zatrudnione są na podstawie różnych umów. Pracodawca w nowym kodeksie będzie nie tylko zobowiązany w pierwszej kolejności zawierać umowę o pracę, ale będzie musiał się też wytłumaczyć z tego, dlaczego zatrudnia część pracowników na podstawie umów cywilnoprawnych – mówiła nam Monika Gładoch, wiceprzewodnicząca Komisji Kodyfikacyjnej.

Gładoch o zmianach w Kodeksie pracy
Gładoch o zmianach w Kodeksie pracyTVN24 BiS

5. Stopy procentowe

Wydaje się, że w 2018 roku osoby spłacające kredyt nadal będą mogły cieszyć się z niskich stóp procentowych. W grudniu Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie, a prezes NBP Adam Glapiński utrzymuje, że stopy procentowe powinny pozostać bez zmian do końca 2018 roku.

Całkowitej pewności, że stopy procentowe w przyszłym roku pozostaną na rekordowo niskim poziomie jednak nie ma. "RPP pozostaje w trybie „wait and see” (oczekiwanie i obserwowanie sytuacji - red.) i prezes NBP Glapiński jest przekonany, że do końca 2018 r. nie zajdzie potrzeba zmian głównych stóp procentowych. Wygląda na to, że prezes NBP kontroluje większość w Radzie, ale warto zwrócić uwagę na stopniową ewolucję poglądów niektórych jej członków w stronę bardziej jastrzębią” – napisali analitycy BZ WBK.

Ich zdaniem podwyżka stóp procentowych możliwa jest w czwartym kwartale 2018 roku. Podobnego zdania są m.in. analitycy PKO BP. Ostatni raz RPP obniżyła stopy procentowe w marcu 2015 roku, obcinając wtedy wszystkie o 50 punktów bazowych.

6. Co dalej z kursem frankiem szwajcarskim?

Frankowicze dostali prezent na gwiazdkę - tak Jarosław Sadowski, główny analityk Expandera zatytułował w ostatnich dniach grudnia swój komentarz do bieżących notowań franka szwajcarskiego. Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem kurs szwajcarskiej waluty spadł poniżej poziomu 3,58 złotych, czyli jest najniższy od tzw. czarnego czwartku, czyli 15 stycznia 2015 roku, kiedy to Szwajcarski Bank Narodowy porzucił obronę kursu wymiany euro do franka szwajcarskiego, czym wywołał chaos na rynkach.

Teraz Expander wyliczył, że przy takim kursie (3,58 zł) i dzięki rekordowo niskim stopom procentowym w Szwajcarii rata kredytu w szwajcarskiej walucie jest najniższa od lipca 2011 roku.

Jaki będzie 2018 rok dla frankowiczów? O prognozy dla szwajcarskiej waluty zapytał Reuters. Analitycy ankietowani przez agencję spodziewają się, że w przyszłym roku Szwajcarski Bank Narodowy utrzyma stopy procentowe na niskim poziomie. To oznaczałoby, że frank nie będzie miał powodu do umocnienia.

7. Prognozy wzrostu PKB

Produkt Krajowy Brutto w trzecim kwartale bieżącego roku wzrósł o 4,9 proc. (rok do roku), w całym roku może być to wzrost rzędu 4,5 proc. Analitycy prognozują, że w 2018 roku nasza gospodarka lekko wyhamuje. Według ekspertów BZ WBK polska gospodarka w przyszłym roku będzie rozwijała się w tempie 4 proc. rocznie. Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński (typowany do objęcia w 2018 roku teki ministra rozwoju) uważa, że głównymi motorami wzrostu w 2018 roku będą inwestycje i eksport.

Agencje ratingowe pod koniec roku zdecydowały się podnieść prognozy wzrostu polskiego PKB w 2018 roku. Dla przykładu, agencja Fitch podwyższyła prognozę do 3,6 proc. z 3,2 proc. Z kolei Komisja Europejska uważa, że wzrost gospodarczy w Polsce w 2018 roku wyniesie 3,8 procent. Wpisujemy się tym samym w panujący trend – Komisja spodziewa się, że kraje naszego regionu będą rozwijać się w tempie przekraczającym 3 proc. PKB.

Optymistyczne są też prognozy dla strefy euro. Europejski Bank Centralny podniósł swoje prognozy wzrostu PKB strefy euro w 2018 roku do 2,3 procent (wcześniej było to 1,8 proc.). Z kolei Komisja Europejska i OECD uważają, że strefa euro urośnie w przyszłym roku o 2,1 procent, a Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrożnie przewiduje wzrost na poziomie 1,9 proc.

8. Brexit

W 2018 roku uwagę opinii publicznej dalej będzie przykuwała kwestia brexitu. W grudniu udało się zakończyć pierwszą fazę negocjacji między Wielką Brytania a państwami członkowskimi odnośnie brexitu. Już w styczniu przyjęte mają zostać dodatkowe wytyczne dotyczące dalszych negocjacji (w sprawie ustaleń przejściowych), a w marcu przywódcy państw członkowskich mają przyjąć deklaracje polityczną, która szczegółowo określi kształt przyszłych stosunków Wielkiej Brytanii ze Wspólnotą m.in. w kwestiach gospodarczych i handlowych.

Na październik zaplanowane jest osiągnięcie porozumienia w sprawie ostatecznego tekstu umowy o brexicie. Formalnie Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską do 29 marca 2019 roku, a okres przejściowy potrwa do końca 2020 roku.

9. Co dalej z bitcoinem?

W ostatnich tygodniach 2017 roku, właściwie nie było dnia, żeby media nie informowały o tym, co się dzieje z kursem bitcoina. Przyszły rok może być prawdziwym testem dla kryptowaluty. Część analityków prognozuje, że bańka spekulacyjna pęknie, inni wieszczą kolejne szczyty.

Saxo Bank o bitcoinie pisze w swoich szokujących prognozach na 2018 rok. Kryptowaluta w przyszłym roku nadal będzie rosła i przebije 60 tys. dolarów. Polityka Rosji i Chin doprowadzi jednak do katastrofy. Moskwa i Pekin mogą ograniczyć, a nawet zakazać handlu kryptowalutami, którymi nie będą sterowały. To wpłynie na cenę bitcoina, która spadnie do poziomu 1 tys. dolarów.

Notowania bitcoina coinmarketcap.com

Niezależnie od tego, co się będzie działo z bitcoinem, blockchain (technologia, z której korzystają kryptowaluty) dalej będzie się rozwijać. Według analityków firmy Gartner, blockchain będzie w przyszłym roku jedną z sześciu najintensywniej rozwijanych technologii na świecie.

Autor: sta//dap / Źródło: tvn24bis.pl , PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty:
Pozostałe wiadomości

Eksperci są zgodni, że migranci są nam potrzebni, bo w ciągu najbliższej dekady z polskiego rynku pracy ma zniknąć nawet 2,1 miliona osób. - Masowy napływ cudzoziemców pozwolił wypełnić lukę, która powstała z powodu starzenia się społeczeństwa i depopulacji - podkreśla Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Ale to już nie wystarczy.

"Stanęłyby niektóre fabryki, a część szpitali miałaby problem z obsadą kadry"

"Stanęłyby niektóre fabryki, a część szpitali miałaby problem z obsadą kadry"

Źródło:
TVN24+

Awaria prądu na Półwyspie Iberyjskim nie doprowadziła do zakłóceń w pracy krajowego systemu elektroenergetycznego - wynika z poniedziałkowego oświadczenia Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Blackout na Półwyspie Iberyjskim. Polski operator zabiera głos

Blackout na Półwyspie Iberyjskim. Polski operator zabiera głos

Źródło:
PAP

Podczas majówki większość kierowców zatankuje taniej niż rok temu - zauważa Urszula Cieślak, dyrektor Działu Prognoz i Analiz Reflexu. Benzyna 95 jest tańsza o ponad 80 groszy na litrze, olej napędowy o ponad 77 groszy, natomiast benzyna 98 - o 64 grosze. W ciągu ostatniego roku o 20 groszy podrożał natomiast autogaz.

Majówkowe tankowanie tańsze niż przed rokiem

Majówkowe tankowanie tańsze niż przed rokiem

Źródło:
PAP

- Trzeba skrócić czas pracy Polek i Polaków, oczywiście przy zachowaniu tego samego poziomu wynagrodzeń - powiedziała w poniedziałek ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Zapowiedziała dobrowolny pilotaż dla różnego rodzaju pracodawców.

Krótszy czas pracy, ta sama pensja. Zapowiedź ministry

Krótszy czas pracy, ta sama pensja. Zapowiedź ministry

Źródło:
PAP

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłatę dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego, czyli tak zwanej trzynastki. W tym roku do ponad 8,8 miliona osób trafiło łącznie blisko 16,5 miliarda złotych brutto. ZUS rozpoczął też coroczną wysyłkę listów do emerytów i rencistów.

Koperty dla milionów emerytów. Dwie ważne decyzje

Koperty dla milionów emerytów. Dwie ważne decyzje

Źródło:
PAP

Resort finansów planuje uproszczenie przepisów ustawy o podatku od spadków i darowizn, ograniczenie formalności i zmniejszenie barier administracyjnych związanych z ich stosowaniem - wynika z wpisu w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu.

Resort szykuje zmiany w podatku

Resort szykuje zmiany w podatku

Źródło:
PAP

- Dzięki nowej umowie z Westinghouse-Bechtel inwestycja w pierwszą elektrownię jądrową w Polsce staje się pewniejsza - powiedział premier Donald Tusk. Polska podpisała w poniedziałek z amerykańskimi wykonawcami, konsorcjum Westinghouse-Bechtel, umowę pomostową (EDA) w sprawie budowy elektrowni jądrowej na Pomorzu.

Jest umowa w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Polsce

Jest umowa w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Polsce

Źródło:
PAP

Zbliża się majówka. System rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, w czwartek (1 maja) będzie miał przerwę w standardowym funkcjonowaniu - poinformowała Krajowa Izba Rozliczeniowa. 

Przerwa w realizacji przelewów. Płatności warto zlecić z wyprzedzeniem

Przerwa w realizacji przelewów. Płatności warto zlecić z wyprzedzeniem

Źródło:
tvn24.pl

PIT za 2024 rok możemy rozliczyć jeszcze tylko przez trzy dni. Ostateczny termin złożenia deklaracji podatku dochodowego upływa w środę, 30 kwietnia. Zeznanie można wysłać drogą elektroniczną lub na papierze i złożyć w Urzędzie Skarbowym albo wysłać pocztą.

Ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem

Ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem

Źródło:
PAP

Na wniosek Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) wydało decyzję o wpisaniu na listę sankcyjną spółki Torgservis PL oraz jej udziałowców, Siergieja i Andrieja Sznejderów. Objęta sankcjami spółka prowadzi na polskim rynku sieć dyskontów MyPrice.

Rosyjska sieć sklepów wróciła do Polski pod nową nazwą. Reakcja rządu

Rosyjska sieć sklepów wróciła do Polski pod nową nazwą. Reakcja rządu

Źródło:
PAP

W tym tygodniu Główny Urząd Statystyczny poda dane dotyczące inflacji za kwiecień, Ministerstwo Finansów przeprowadzi aukcję długu, a rząd przyjmie założenia makroekonomiczne na lata 2025-29 i pierwsze sprawozdanie dotyczące procedury deficytu. Z kolei w piątek pojawi się odczyt wskaźnika PMI z przemysłu.

Inflacja, skrócony czas pracy i dwa ważne dokumenty

Inflacja, skrócony czas pracy i dwa ważne dokumenty

Źródło:
PAP

Ceny luksusowych mieszkań w Polsce nieustannie rosną. Metr kwadratowy nowej inwestycji deweloperskiej w Warszawie może kosztować 100 tysięcy złotych - podaje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

100 tysięcy złotych za metr kwadratowy

100 tysięcy złotych za metr kwadratowy

Źródło:
PAP

Według raportu Instytutu Gallupa tylko 10 procent Polaków uważa, że angażuje się w swoją pracę. Raport analizuje emocje pracowników na całym świecie w 2024 roku. Polska zajęła 32. miejsce na 38 krajów europejskich, co jest jednym z najniższych wyników w Europie.

Zestresowani i niezaangażowani. Jeden z najniższych wyników w Europie

Zestresowani i niezaangażowani. Jeden z najniższych wyników w Europie

Źródło:
PAP

Od kilku miesięcy obowiązują przepisy wprowadzające obowiązek raportowania do fiskusa transakcji sprzedających na platformach internetowych. Jak wyjaśnia Ministerstwo Finansów, osoby, które dokonują wielu transakcji na kilku internetowych platformach handlu, mogą nie podlegać raportowaniu do Krajowej Administracji Skarbowej, mimo przekroczenia ustawowych limitów.

Sprzedajesz w internecie, dane mogą trafić do fiskusa. Resort wyjaśnia

Sprzedajesz w internecie, dane mogą trafić do fiskusa. Resort wyjaśnia

Źródło:
PAP

W sobotę w głównym losowaniu Lotto padły aż dwie szóstki. Padła też jedna szóstka w grze Lotto Plus. Oto wyniki losowania Lotto i Lotto Plus z 26 kwietnia 2025 roku.

Dwie szóstki w Lotto, jedna w Lotto Plus

Dwie szóstki w Lotto, jedna w Lotto Plus

Źródło:
tvn24.pl

W 2024 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) odnotował w całej Polsce 25,5 miliona zaświadczeń lekarskich dotyczących czasowej niezdolności do pracy, co przełożyło się na łącznie 253,5 miliona dni absencji chorobowej. Z danych ZUS wynika, że nastąpił wyraźny wzrost zachorowań na krztusiec.

Miliony dni na L4. Jedna choroba zanotowała ostry wzrost

Miliony dni na L4. Jedna choroba zanotowała ostry wzrost

Źródło:
PAP

Oszuści wysyłają wiadomości, w których nakłaniają do zaktualizowania danych z powodu podejrzanej aktywności na "koncie Blik" - informuje spółka Polski Standard Płatności (PSP), operator Blika, w swoich mediach społecznościowych. Jak przekazano, to próba kradzieży danych i środków finansowych.

Nowy atak oszustów. "Czerwona flaga"

Nowy atak oszustów. "Czerwona flaga"

Źródło:
tvn24.pl

Według badania Polskiej Organizacji Turystycznej 43 procent Polaków planuje w tym roku wyjazd na majówkę. Spośród nich 21 procent zamierza spędzić ten czas w kraju, 7 procent za granicą, a reszta jeszcze nie podjęła decyzji.

Gdzie na majówkę? Wyniki badania

Gdzie na majówkę? Wyniki badania

Źródło:
PAP

Unijny komisarz do spraw gospodarki Valdis Dombrovskis po spotkaniu z amerykańskim sekretarzem skarbu Scottem Bessentem powiedział, że rozmowy z USA "nie są jeszcze w zbyt dojrzałej fazie". - Wciąż potrzeba wiele pracy, by dojść do porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi i uniknąć wzajemnych ceł - podkreślał. Dombrovskis zabrał głos także w sprawie działań Chin.

Unijny komisarz o rozmowach z USA. Ostrzega Chiny

Unijny komisarz o rozmowach z USA. Ostrzega Chiny

Źródło:
PAP

Premier Australii Anthony Albanese zapowiada, że jeśli jego partia wygra nadchodzące wybory, to doprowadzi do zainwestowania 1,2 miliarda dolarów w metale ziem rzadkich. Stacja BBC zastanawia się, czy blokada Chin na eksport tych metali jest szansą dla Canberry.

Blokada Chin szansą dla Australii

Blokada Chin szansą dla Australii

Źródło:
BBC

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. Kumulacja rośnie do 420 milionów złotych. W Polsce odnotowano dwie wygrane w wysokości około miliona złotych. Oto wyniki losowania Eurojackpot i liczby, które padły 25 kwietnia 2025 roku.

Dwie duże wygrane w Eurojackpot w Polsce

Dwie duże wygrane w Eurojackpot w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Zespół CSIRT KNF ostrzega przed rosnącym zagrożeniem "płynącym z grupowych wiadomości SMS od cyberprzestępców". Podkreśla także, że działania oszustów są "coraz bardziej niebezpieczne".

"Ich działania są nie tylko coraz bardziej niebezpieczne". Ostrzeżenie

"Ich działania są nie tylko coraz bardziej niebezpieczne". Ostrzeżenie

Źródło:
tvn24.pl

Rząd Chin rozważa zwolnienie części towarów z USA z ceł w wysokości 125 procent - podały źródła Reutersa. Chiński resort spraw zagranicznych nie potwierdził tych informacji.

Wolta Pekinu. Zmiana podejścia w wojnie celnej

Wolta Pekinu. Zmiana podejścia w wojnie celnej

Źródło:
PAP

Prezydent Donald Trump przekazał w rozmowie z magazynem "Time", że umowy handlowe są oczekiwane za trzy do czterech tygodni. Zaznaczył, że USA prowadzą rozmowy z Chinami na temat umowy celnej, choć Pekin zaprzecza.

Donald Trump: uważam to za stratę

Donald Trump: uważam to za stratę

Źródło:
PAP

Unia Europejska przyjęła środki, które mają zniechęcać firmy żeglugowe z krajów członkowskich do sprzedaży starych statków na rzecz rosyjskiej "floty cieni" - poinformował Olof Gill, rzecznik Komisji Europejskiej.

Walka z "flotą cieni". Przyjęte środki

Walka z "flotą cieni". Przyjęte środki

Źródło:
PAP

Od maja turyści w Salzburgu będą mogli korzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Warunkiem jest zameldowanie się w obiekcie turystycznym. Bilet Mobilności Gościnnej ma promować ekologiczne środki transportu.

Komunikacja miejska za darmo. Jest jeden warunek

Komunikacja miejska za darmo. Jest jeden warunek

Źródło:
PAP

Rata kredytu z oprocentowaniem zmiennym na 500 tysięcy złotych może spaść nawet o ponad 700 złotych. Dlaczego? Instytucje finansowe spodziewają się, że wskaźnik WIBOR 3M za dziewięć miesięcy może wynieść tylko 3,64 procent. Wszystko przez gołębie głosy płynące z Rady Polityki Pieniężnej i banku centralnego. Pierwsze spadki rat mają się jednak pojawić już w przyszłym miesiącu - wynika z analizy Rankomat.pl. Z kolei w przypadku kredytów z oprocentowaniem stałym na spadek raty często trzeba będzie poczekać kilka lat.

Rata kredytu niższa o 700 złotych? Wszystkie oczy na kluczowy wskaźnik

Rata kredytu niższa o 700 złotych? Wszystkie oczy na kluczowy wskaźnik

Źródło:
tvn24.pl