Grupa Azoty zaktualizowała ceny nawozów

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Wpływ środków z UE na polskie rolnictwo
Wpływ środków z UE na polskie rolnictwoTVN24
wideo 2/6
TVN24Wpływ środków z UE na polskie rolnictwo

Grupa Azoty obniżyła ceny nawozów od 1 lutego. Spółka wyjaśniła, że znajdzie to "odzwierciedlenie w cennikach nawozowych ogólnopolskich autoryzowanych dystrybutorów".

Jak wynika z cennika opublikowanego na stronie internetowej Agrochem Puławy, dystrybutora Grupy Azoty, cena saletry amonowej 34,4 proc. N w dostawie CPT spadła z 3675 zł/t do 2920 zł/t, zaś w dostawie FCA spadła z 3615 zł/t do 2860 zł/t. Saletrzak 27 Standard plus potaniał w dostawie CPT z 3460 zł/t do 2530 zł/t, a w dostawie FCA cena tego nawozu spadła z 3400 zł/t do 2470 zł/t.

Grupa Azoty obniża ceny nawozów

"Dzięki styczniowej stabilizacji cen gazu ziemnego na rynku europejskim, pomimo znaczącego wzrostu cen rdr pozostałych surowców używanych przy produkcji nawozów, w tym ceny energii elektrycznej, węgla, fosforytów i soli potasowej, Grupa Azoty obniża ceny nawozów od 1 lutego 2023 r." - napisano w komunikacie.

"Decyzja znajdzie odzwierciedlenie w cennikach nawozowych naszych ogólnopolskich autoryzowanych dystrybutorów" - dodano.

Spółka jednocześnie zwraca uwagę, iż w związku z przewidywaną zwiększoną liczbą zamówień przed szczytem sezonu aplikacyjnego mogą nastąpić utrudnienia niezależne od spółki, związane z zewnętrznym transportem i logistyką.

Cena CPT to koszt wraz z dostawą pod wskazany przez klienta adres. Cena FCA to koszt z odbiorem własnym przez klienta z magazynu APU/fabryki.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe

Pozostałe wiadomości