Partia piwa wycofana ze sprzedaży

Autor:
kris
Źródło:
TVN24 Biznes
Partia piwa wycofana z obrotu
Partia piwa wycofana z obrotugis.gov.pl, browarfortuna.pl, zabka.pl
wideo 2/5
gis.gov.pl, browarfortuna.pl, zabka.plPartia piwa wycofana z obrotu

Browar Fortuna wycofuje jedną partię piwa Miłosław Niefiltrowane ze względu na stwierdzenie ciała obcego, fragmentu szkła - podał Główny Inspektorat Sanitarny. Producent również poinformował o tym fakcie klientów na swojej stronie internetowej.

Z obrotu wycofano partię półlitrowego piwa Miłosław Niefiltrowane, która została oznakowana datą przydatności do spożycia: 28-11-2020. Browar Fortuna dobrowolnie zdecydował się wycofać z rynku i od konsumentów tę partię - czytamy w informacji GIS.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Komunikaty do klientów

W skierowanym do klientów komunikacie Browar Fortuna informuje, że "stwierdzenie ciała obcego w butelce nie jest powiązane ze szkodą wywołaną na żadnym z naszych konsumentów". Producent przeprosił "za wszelkie niedogodności" i zapewnił, że współpracuje "z podmiotami sprzedającymi wskazaną partię" i wyjaśnia "przyczynę zdarzenia". Poproszono też klientów, którzy "zakupili powyższe piwo, o jego niespożywanie i zwrócenie do sklepu, w którym zostało zakupione".

Jak dowiadujemy się ze strony internetowej, produkty Browaru Fortuna dostępne są w wielu sieciach handlowych na terenie całej Polski, m.in. w Żabce, Freshmarkecie, Tesco, E.Leclercu, Intermarche, Carrefourze czy Auchan.

Żabka Polska już zaapelowała "do wszystkich Klientów, którzy zakupili powyższe produkty, o wyrzucenie lub zwrócenie zakupionego towaru". Podkreślono, że "produkt może być niebezpieczny dla konsumenta".

Wyjaśniono, że zwrotu piwa z wyżej wymienionej partii "należy dokonać w sklepie Żabka, w którym dokonano zakupu", a za przyniesiony produkt zwrócone zostaną pieniądze "w kwocie ceny zakupu".

Autor:kris

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, browarfortuna.pl

Pozostałe wiadomości