Niemiecki producent AGD zbuduje fabrykę w Polsce. "Zdecydowały niewysokie koszty pracy"

Z kraju

Paweł Tynel o atrakcyjności inwestycjnej PolskiTVN24 BiS
wideo 2/5

Ponad 200 mln zł zainwestuje niemiecki koncern Miele w zakład produkcyjny w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W pierwszym zakładzie produkcyjnym zatrudnienie znajdzie co najmniej 350 osób. W poniedziałek firma otrzymała pozwolenie na prowadzenie działalności.

Jak powiedział członek zarządu Miele Thorsten Stoermer w poniedziałek na konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju, firma zdecydowała się na wybór Polski przede wszystkim ze względu na "przyjazny klimat inwestycyjny, stabilność prawną i stosunkowo niewysokie koszty pracy". Ponadto - jak mówił Stoermer - w Polsce są "wspaniałe warunki infrastrukturalne, co dotyczy zarówno dróg, jak i uczelni wyższych".

Sprzyjające warunki

Jak podkreślił wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński, "decyzja firmy Miele o umiejscowieniu inwestycji o tak wysokim stopniu technologicznej innowacyjności w Ksawerowie Łódzkim jest potwierdzeniem tworzenia przez nas sprzyjających i stabilnych warunków dla inwestora". - Przychodzi bardzo ważna inwestycja do naszego miasta - mówił z kolei prezes Łódzkiej SSE Marek Michalik. Podkreślił, że "takiej inwestycji, jak ta nie było w łódzkiej specjalnej strefie przez ponad osiem lat". Inwestycja firmy Miele powstanie na obszarze Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która zajmuje 1339 ha.

Autor: msz//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: miele.de

Tagi:
Raporty: