Stracił posadę po tygodniu. Zmiany w państwowej spółce

Z kraju

Ukończony gazoport w całej okazałości. Tak wygląda z lotu ptakaFROMAIR.TV
wideo 2/5

Rada nadzorcza odwołała Marka Drac-Tatonia z funkcji prezesa spółki Polskie LNG - poinformował Gaz-System. Polskie LNG jest operatorem terminala gazowego w Świnoujściu.

"Decyzja jest spowodowana brakiem uzgodnień co do zasad współpracy pomiędzy spółkami Grupy Kapitałowej Gaz-System i warunków kontraktu menadżerskiego" - napisano w komunikacie.

Jednocześnie firma poinformowała, że zarząd spółki Polskie LNG pracuje teraz w jednoosobowym składzie. Od tygodnia nowym wiceprezesem spółki jest Bartłomiej Słoma.

Odwołanie to spore zaskoczenie, bo Drac-Tatoń na stanowisko powołany został zaledwie przed tygodniem.

Drac-Tatoń jest doktorem nauk ekonomicznych oraz ma uprawnienia biegłego rewidenta. Wcześniej pełnił funkcję prezesa zarządu Nafty Polskiej i Polskiej Korporacji Inwestycyjnej, zasiadał w radach nadzorczych m.in. Zakładów Azotowych Tarnów i Zakładów Chemicznych Wiskord, PKN Orlen, Zakładów Chemicznych Police. Pracował też w Ernst & Young i Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń. Był odpowiedzialny za doradztwo finansowe oraz badanie sprawozdań finansowych w Kancelarii Biegłych Rewidentów.

Poprzedni prezes Polskiego LNG Jan Chadam z końcem maja złożył rezygnację. Do pełnienia obowiązków czasowo delegowano przewodniczącą rady nadzorczej Izabellę Łyś-Gorzkowską.

Polskie LNG zostało powołana w 2007 roku przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Spółka jest zależna od Gaz-Systemu.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Polskie LNG (Materiały prasowe)