Rozbudowa lotniska w Radomiu. Podpisano kolejną umowę

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Rudzki o lotnisku w Radomiu
Rudzki o lotnisku w Radomiutvn24
wideo 2/4
tvn24Rudzki o lotnisku w Radomiu

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze podpisały umowę z wykonawcą na budowę budynku administracyjnego oraz hali magazynowo-garażowej na lotnisku Radomiu. Koszt przedsięwzięcia to 45,2 miliona złotych. Do tej pory PPL podpisał siedem umów dotyczących inwestycji na radomskim lotnisku na 435 milionów złotych.

Budowa budynku administracyjnego dla służb lotniskowych oraz hali magazynowo-garażowej to kolejny etap prac na lotnisku w Radomiu.

Jak poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej prezes PPL Mariusz Szpikowski, firma Anna-Bud, która wygrała przetarg, ma zaprojektować i wybudować nowe budynki, a także dostosować obecnie istniejące obiekty kontenerowe do przejęcia funkcji budynku socjalnego i służb utrzymania lotniska. W ramach kontaktu mają też powstać wewnętrzne drogi połączone z układem komunikacyjnym portu lotniczego oraz z zewnętrznymi miejscami parkingowymi.

Głównymi użytkownikami nowych obiektów będą: służby lotniskowe i administracja, Straż Graniczna, Urząd Celny i Agencja Obsługi Naziemnej.

Lotnisko w Radomiu jest rozbudowywanetvn24

Siedem umów

Do tej pory podpisano siedem umów z wykonawcami prac na lotnisku w Radomiu na łączną kwotę około 435 mln zł. Dotyczyły one m.in. wykonania projektu i budowy nowego terminala czy przebudowy i wydłużenia drogi startowej.

Obecnie toczą się cztery postępowania przetargowe, w wyniku których mają być wyłonieni wykonawcy dróg kołowania i płyt postojowych, przebudowy infrastruktury miejskiej oraz budowy wieży kontroli ruchu lotniczego i strażnicy lotniskowej straży pożarnej.

Obecnie na lotnisku w Radomiu trwają prace przy przebudowie pasa startowego. Będzie on także wydłużony o 500 metrów, do 2,5 km.

W marcu PPL podpisał umowę na projekt i budowę nowego terminala lotniczego. Obiekt ma być wybudowany na początku 2022 r.

Według PPL całe lotnisko ma być gotowe w 2022 r.

Port lotniczy w Radomiu jest budowany prawie od podstaw. Zgodnie z założeniem PPL, lotnisko to ma być portem komplementarnym dla Okęcia i przejąć od niego część ruchu lotniczego - głównie loty czarterowe i niskokosztowe.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości