TVN24 Biznes | Z kraju

Kolejne losowanie w loterii szczepionkowej. Do wygrania gotówka i hulajnogi

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Co oprócz szczepień może powstrzymywać epidemię COVID-19? Profesor Krueger: to cały kompleks rzeczy
Co oprócz szczepień może powstrzymywać epidemię COVID-19? Profesor Krueger: to cały kompleks rzeczyTVN24
wideo 2/8
TVN24Co oprócz szczepień może powstrzymywać epidemię COVID-19? Profesor Krueger: to cały kompleks rzeczy

Kolejne tygodniowe losowanie w loterii szczepionkowej odbędzie się w środę 25 sierpnia. Do wygrania jest pięć razy po 50 tysięcy złotych i 60 hulajnóg elektrycznych. Losowanie obejmie osoby zarejestrowane od 16 do 22 sierpnia. W ramach akcji promowania szczepień odbędzie się jeszcze pięć losowań tygodniowych.

Siódme z dwunastu tygodniowych losowań odbędzie się w środę, 25 sierpnia i dotyczyć będzie osób zarejestrowanych od 16 do 22 sierpnia br. w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Do wygrania będzie pięć razy po 50 tys. zł i 60 hulajnóg elektrycznych. Takie same nagrody będzie można wygrać w pięciu kolejnych tygodniowych losowaniach. Ostatnie tygodniowe losowanie zaplanowane jest na 6 października br.

Loteria szczepionkowa - losowania miesięczne i finałowe

Ponadto, przydzielane są także nagrody natychmiastowe; przez cały czas trwania loterii każda co 500. osoba biorąca w niej udział może wygrać 200 zł (39 000 x 200 zł). Z kolei co 2000. grający może wygrać 500 zł (13 000 x 500 zł). Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona, wynosi 52 tys. sztuk.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

4 sierpnia br. odbyło się pierwsze miesięczne losowanie w loterii szczepionkowej - rozlosowano dwa samochody toyota corolla oraz dwie nagrody po 100 tys. zł. Kolejne miesięczne losowanie zaplanowano na 8 września, a trzecie na 6 października br. W ramach tych losowań co miesiąc można wygrać 2 x 100 000 zł (pula – 600 000 zł) oraz dwa samochody toyota corolla (łącznie sześć sztuk).

Losowanie finałowe odbędzie się 6 października br., do wygrania będą dwie nagrody po 1 mln zł każda, a także dwa samochody toyota C-HR.

Wszystkie nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień są zwolnione od podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł).

Loteria Narodowego Programu Szczepień

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19. Mogą w niej uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciw COVID-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września br. Rejestrować można się przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989.

Zgodnie z regulaminem, nagrody wydawane są najpóźniej do 31 stycznia 2022 r.

Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy; to spółka, w której wszystkie udziały ma Skarb Państwa.

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości