TVN24 Biznes | Z kraju

Rząd będzie dostawał informacje od banków. "Pomogą nam w wypracowaniu rozwiązań"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Morawiecki o nowym pakiecie antykryzysowym dla firmTVN24
wideo 2/5
TVN24Morawiecki o nowym pakiecie antykryzysowym dla firm

Banki mają dostarczać Ministerstwu Rozwoju, Pracy i Technologii informacji dotyczących polskiej gospodarki. Ma to pomóc w lepszym reagowaniu na kryzys wywołany przez pandemię COVID-19 - to jeden z efektów spotkania przedstawicieli rządu z sektorem bankowym.

Ministerstwo wyjaśniło w poniedziałkowym komunikacie, że wicepremier Jarosław Gowin oraz wiceministrowie Marek Niedużak i Robert Tomanek spotkali się w poniedziałek z przedstawicielami sektora bankowego.

"Banki będą dostarczać MRPiT informacje nt. kondycji poszczególnych sektorów polskiej gospodarki; umożliwi to adekwatne reagowanie na kryzys wywołany przez pandemię COVID19" - to jedno z ustaleń, jakie zapadło podczas spotkania, o którym poinformowało w komunikacie Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

"Pomogą nam one w wypracowaniu rozwiązań"

Uczestnicy spotkania rozmawiali o bieżącej sytuacji społeczno-gospodarczej w związku z pandemią wywołaną przez koronawirusa, roli banków w finansowaniu gospodarki, restrukturyzacji i wspieraniu przedsiębiorstw oraz ustalenia ich współpracy z rządem.

- Bardzo zależy nam na tworzeniu efektywnych płaszczyzn komunikacji z głównymi aktorami polskiej gospodarki, a więc również z państwem (bankami - red.) - podkreślił cytowany w komunikacie wicepremier Jarosław Gowin.

Jego zdaniem sektor bankowy może wspierać rząd, dostarczając informacji nt. kondycji poszczególnych sektorów polskiej gospodarki. - Pomogą nam one w wypracowaniu rozwiązań – i tych doraźnych, związanych z bieżącym reagowaniem na wyzwania pandemii, jak i strukturalnych – dotyczących naszych przewag konkurencyjnych - zapewnił Gowin.

Ministerstwo dodało, że w spotkaniu zorganizowanym w formie wideokonferencji oprócz przedstawicieli MRPiT wzięli udział reprezentanci - PKO BP, Pekao SA, Banku Millennium, mBanku, Santander Bank Polska, BNP Paribas Bank Polska, ING Banku Śląskiego, BGK, Banku Polskiej Spółdzielczości, Spółdzielczej Grupy Bankowej, Alior Banku, Credit Agricole, Getin Noble Bank, Banku Handlowego w Warszawie, Deutsche Bank Polska, a także Związku Banków Polskich.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/MRPiT

Tagi:
Raporty: