Minister: do przedsiębiorców trafiło 176 miliardów złotych

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Gospodarka. Andrzej Arendarski (KIG) o obostrzeniach
Gospodarka. Andrzej Arendarski (KIG) o obostrzeniachTVN24
wideo 2/7
TVN24Gospodarka. Andrzej Arendarski (KIG) o obostrzeniach

Jak dotąd do przedsiębiorców trafiło ponad 176 miliardów złotych - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg. Łącznie wsparciem objęto ponad 22 tysiące firm i 151 tysięcy osób - podkreśliła.

Szefowa MRiPS podczas konferencji prasowej podsumowała dotychczasowe wsparcie rządu dla przedsiębiorców.

Dane o pomocy rządu

- Do tej pory ponad 176 miliardów złotych trafiło do polskich przedsiębiorców na ratowanie miejsc pracy. (...) Udało się uratować ponad 6 milionów miejsc pracy – podała minister Maląg.

Zwróciła uwagę, że pomoc dla przedsiębiorców została realizowana m.in. w ramach tarczy finansowej 2.0. - Tarcza finansowa 2.0 z budżetem 38 miliardów złotych obejmuje małe, średnie przedsiębiorstwa, a także duże firmy. Z tego wsparcia skorzystało prawie 7 tysięcy restauracji i placówek gastronomicznych. Wypłacono im łącznie ponad 1 miliard złotych. Łącznie wsparciem objęto ponad 22 tysiące firm i 151 tysięcy osób - podkreśliła Maląg.

Wskazała, że kolejne wsparcie jest świadczone w ramach tarczy 7.0. - To wsparcie przewidziane dla około 300 tysięcy przedsiębiorstw. To zwolnienia z obowiązku opłacania składki ZUS, świadczenie postojowe, dopłaty do wynagrodzeń z FGŚP oraz dotacje, które udzielane są dla mikro i małych przedsiębiorstw - wymieniła Maląg. Dodała, że koszt pomocy to ponad 5 mld zł.

10 miesięcy, które wywróciły ich życia do góry nogami. Zobacz reportaż Marka Osiecimskiego o przedsiębiorcach.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty:
Pozostałe wiadomości