Z kraju

Belka ostro o wyborach: młodzi zagłosowali na komedianta

Z kraju

Marek Belka o wyborach
TVN24 Biznes i ŚwiatMarek Belka o wyborach

Tym, którym się nie udaje, udają się "na zmywak" do Londynu lub Dublina - mówił o młodych Polakach szef NBP. Marek Belka podczas poniedziałkowego, wieczornego wystąpienia na GPW krytykował najmłodszych wyborców za to, kogo poparli w ostatnich wyborach. Niedzielne wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda.

Prezes NBP Marek Belka będzie gościem "Kropki nad i" w TVN24 dziś o 20.00.

Podczas uroczystości przyznania Stypendiów im. Lesława A. Pagi na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Belka mówił: - W ciągu ostatnich 15 lat wydajność pracy w Polsce rosła znacznie szybciej niż w Czechach, na Węgrzech i Słowacji. Płace rosły dwa i pół razy wolniej. Tym, którym się nie udaje, udają się "na zmywak" do Londynu lub Dublina - powiedział dzisiaj do studentów.

I dodał: - Ale niektórym się udaje, niektórzy studiują na MSI. Z nimi głównie się spotykamy. Ale niektórzy zaciskają zęby i są źli. Wczoraj i dwa tygodnie wcześniej właśnie za to otrzymaliśmy od was czerwoną kartę. Nie zgadzam się z tym, ale rozumiem. A jeszcze bardziej bym to rozumiał, gdybyście to zrobili przez głosowanie na ustabilizowany lewicowe i prawicowe partie opozycyjne, a nie głosując na komedianta - podkreślił szef NBP.

Dopytywany już po uroczystości przez naszą reporterkę, kogo dokładnie miał na myśli - Andrzeja Dudę, czy Pawła Kukiza - nie odpowiedział.

Końcówka

To od nowego prezydenta zależeć będzie przyszłość Marka Belki na stanowisku prezesa NBP. Wszystko dlatego, że to w gestii prezydenta leży wybór szefa banku centralnego i członków RPP. Obecna kadencja kończy się w połowie przyszłego roku.

Szefem NBP od 11 czerwca 2010 roku jest Marek Belka. Teoretycznie Andrzej Duda mógłby przedłużyć prezesurę Belki, jednak zdaniem komentatorów jest to niemal wykluczone.

Czy Belka pożegna się ze stanowiskiem? CZYTAJ WIĘCEJ

Autor: ToL,mn//gry / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: NBP

Pozostałe wiadomości