Partia pastylek do ssania wycofana ze sprzedaży. "Potencjalne zagrożenie dla zdrowia"

Z kraju

ShutterstockPastylki do ssania są pomocne w profilaktyce nawracających infekcji nosa czy gardła

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży jednej partii produktu Bactitis kids. Pastylki do ssania są pomocne w profilaktyce nawracających infekcji ucha, nosa, gardła, po przebytej anginie.

Główny Inspektorat Sanitarny wskazał, że "w próbkach produktu badanego przez Narodowy Instytut Leków, na zlecenie Państwowej Inspekcji Sanitarnej, stwierdzono obecność niedeklarowanych w składzie bakterii Enterococcus faecium, Enterococcus gallinarum oraz zaniżonej w stosunku do deklarowanej w składzie zawartości bakterii Streptococcus salivarius".

"Zgodnie z oceną ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny może to stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia ludzi" - dodano.

Pastylki do ssania wycofane ze sprzedaży

Chodzi o pastylki do ssania Bactitis kids oznaczone terminem: 12.2020. Jak poinformowano, data minimalnej trwałości produktu jest jednocześnie numerem partii.

ZOBACZ ZDJĘCIE PRODUKTU

Producentem pastylek jest firma Lek Pharma z Tarnowskich Gór, która - zgodnie z komunikatem GIS - podjęła działania mające na celu wycofanie kwestionowanego produktu z rynku i poinformowała o tym odbiorców. Działania prowadzone przez przedsiębiorców nadzorują organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Jednocześnie zalecono, by "nie spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu".

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock