TVN24 Biznes | Z kraju

Święto w niedzielę 15 sierpnia. Czy przysługuje nam dodatkowy dzień wolny?

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Premier o projekcie nowelizacji ustawy o zakazie handlu w niedziele
Premier o projekcie nowelizacji ustawy o zakazie handlu w niedzieleTVN24
wideo 2/4
TVN24Premier o projekcie nowelizacji ustawy o zakazie handlu w niedziele

W najbliższą niedzielę 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Czy w związku z tym, że święto wypada w tym roku w niedzielę, to przysługuje nam dodatkowy dzień wolny od pracy w innym terminie? Wyjaśniamy.

Święto 15 sierpnia w niedzielę - czy przysługuję dodatkowy dzień wolny?

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W tym roku będzie to niedziela. Zgodnie z przepisami za święto przypadające w niedzielę pracownikom dodatkowy dzień wolny nie przysługuje.

Należy pamiętać, że tego dnia obowiązują przepisy o zakazie handlu w niedziele i święta. Oznacza to, że tego dnia otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. Ponadto ustawa przewiduje katalog 31 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w placówkach pocztowych, cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Święta i dni wolne od pracy w 2021 roku

Kolejne dni ustawowo wolne od pracy to 1 listopada (poniedziałek), kiedy wypada Wszystkich Świętych, oraz 11 listopada (czwartek) - Święto Niepodległości. Do pracy nie pójdziemy również 25 i 26 grudnia (sobota i niedziela), kiedy będziemy świętować Boże Narodzenie.

Niedziele handlowe w 2021 rokuPAP

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości