Biura podróży chcą latać z Radomia. Podano nowe kierunki

Autor:
kris/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Ostatnie szlify przed reaktywacją lotniska w Radomiu
Ostatnie szlify przed reaktywacją lotniska w Radomiu TVN24
wideo 2/5
TVN24Ostatnie szlify przed reaktywacją lotniska w Radomiu

Lotnisko w Radomiu ma zostać uruchomione na przełomie marca i kwietnia 2023 roku. Z portu lotniczego chcą korzystać dwa biura podróży: Itaka i Nekera - poinformował branżowy portal rynek-lotniczy.pl. Wcześniej podano, że pierwszym przewoźnikiem, który zdecydował się na latanie z Radomia, były Polskie Linie Lotnicze LOT.

"Biuro podróży Nekera będzie oferować zorganizowane wyjazdy wakacyjne z portu lotniczego w Radomiu. Jest to pierwszy touroperator, który rozpoczął sprzedaż wycieczek do Bułgarii, których wyloty będą odbywać się z nowo wybudowanego radomskiego portu" - podał rynek-lotniczy.pl.

Portal dodał, że "loty czarterowe będą wykonywały bułgarskie linie lotnicze European Air Charter", a "w ofercie Nekery znajdzie się także Grecja, Turcja, Włochy i Hiszpania".

Biuro sprzedało już pierwsze wyjazdy.

Zorganizowane wyjazdy wakacyjne z wylotem z lotniska Warszawa-Radom zaoferuje swoim klientom także Itaka. Touroperator udostępnił w swoim systemie sprzedaży wczasy w Albanii, Bułgarii, Grecji, Hiszpanii oraz Turcji. Pierwszy czarter odbędzie się 4 czerwca – pasażerowie polecą nim na Kretę - napisał rynek-lotniczy.pl.

Dodał, że biuro podróży zorganizuje wyjazdy do Albanii (Tirana), Bułgarii (Warna i Burgas), Grecji (Kreta i Kos), Hiszpanii (Majorka) oraz Turcji (Antalya).

PLL LOT na lotnisku w Radomiu

W drugiej połowie sierpnia rzeczniczka Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" Anna Dermont przekazała, że "lotnisko Warszawa-Radom zyskuje pierwszego przewoźnika" i "są to Polskie Linie Lotnicze LOT", przy czym "kierunki zaproponowane przez PLL LOT to idealne miejsca docelowe, zarówno w celach służbowych jak i turystycznych".

Jak wskazano w komunikacie, Kopenhaga, Paryż i Rzym to pierwsze trzy europejskie miasta, które mają zyskać regularne połączenie z mazowieckim portem. 

Lotnisko w Radomiufot. DK/Biuro Prasowe PPL

Lotnisko w Radomiu

PPL zapowiada, że lotnisko w Radomiu zostanie uruchomione na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. "Dostosowane będzie głównie do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego, ale również i tradycyjnego - dla pasażerów, którzy chcą wyjechać na tzw. city-break" - czytamy w komunikacie.

Jak poinformowano, dzięki wydłużeniu drogi startowej i rozbudowie terminalu będzie mogło przyjmować najpopularniejsze maszyny pasażerskie - airbusy A320 czy boeingi B737.

"Będzie również gotowe na obsługę większych samolotów" - podkreśliło Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Kucewicz / Agencja Wyborcza.pl

Pozostałe wiadomości