Jest pierwszy przewoźnik, który będzie latał z Radomia. Podano kierunki

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Ostatnie szlify przed reaktywacją lotniska w Radomiu
Ostatnie szlify przed reaktywacją lotniska w Radomiu TVN24
wideo 2/5
TVN24Ostatnie szlify przed reaktywacją lotniska w Radomiu

Lotnisko w Radomiu ma zostać uruchomione na przełomie marca i kwietnia 2023 roku. Kopenhaga, Paryż i Rzym - to pierwsze trzy europejskie miasta, które mają zyskać regularne połączenie z mazowieckim portem. Rejsy będą obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

Od 2018 roku lotnisko w Radomiu jest zarządzane przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL). Biuro prasowe PPL zapowiedziało, że loty ruszą w sezonie letnim w 2023 roku, który w branży lotniczej zaczyna się na przełomie marca i kwietnia. Rejsy mają się odbywać trzy razy w tygodniu i planowane są boeingami 737-800.

"Z radością ogłaszamy długo wyczekiwaną wiadomość, że Lotnisko Warszawa-Radom zyskuje dziś pierwszego przewoźnika. Jesteśmy dumni, że są to Polskie Linie Lotnicze LOT. Kierunki zaproponowane przez PLL LOT to idealne miejsca docelowe, zarówno w celach służbowych jak i turystycznych" - powiedziała, cytowana w komunikacie, Anna Dermont, rzeczniczka prasowa PPL.

W ocenie Krzysztofa Moczulskiego, rzecznika prasowego PLL LOT, otwarcie lotniska w Radomiu daje przewoźnikowi "szansę na zmniejszenie obciążenia Lotniska Chopina".

Lotnisko w Radomiufot. DK/Biuro Prasowe PPL

Lotnisko w Radomiu

PPL zapowiada, że lotnisko w Radomiu zostanie uruchomione na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. "Dostosowane będzie głównie do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego, ale również i tradycyjnego - dla pasażerów, którzy chcą wyjechać na tzw. city-break" - czytamy w komunikacie.

Jak poinformowano, dzięki wydłużeniu drogi startowej i rozbudowie terminalu będzie mogło przyjmować najpopularniejsze maszyny pasażerskie – airbusy A320 czy boeingi B737.

"Będzie również gotowe na obsługę większych samolotów" - podkreśliło Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: fot. DK/Biuro Prasowe PPL

Pozostałe wiadomości