TVN24 Biznes | Turystyka

Jedno z największych lotnisk w Europie sparaliżowane. Jest reakcja dużego przewoźnika

TVN24 Biznes | Turystyka

Autor:
mb/ToL
Źródło:
Reuters, TVN24 Biznes
Co zrobić, jeśli zostanie odwołany nasz lot. Ekspert podpowiada
Co zrobić, jeśli zostanie odwołany nasz lot. Ekspert podpowiadaTVN24
wideo 2/2
TVN24 Co zrobić, jeśli zostanie odwołany nasz lot. Ekspert podpowiada

Holenderskie linie lotnicze KLM zapowiedziały w czwartek, że wstrzymają sprzedaż biletów na wszystkie loty z amsterdamskiego lotniska Schiphol. Decyzja ma obowiązywać do poniedziałku. Lotnisko jest przepełnione z powodu braku pracowników ochrony.

KLM zapowiedział, że zaoferuje klientom możliwość zmiany terminu podróży. Chodzi o osoby posiadające bilety na rejsy zaplanowane w ciągu najbliższych trzech dni. "KLM wstrzymuje sprzedaż biletów na loty do niedzieli włącznie, ponieważ Schiphol nie może rozwiązać problemów z bezpieczeństwem" - powiedział rzecznik KLM Gerrie Brand, cytowany przez Agencję Reutera.

Lotnisko Schiphol w Amsterdamie to trzeci port w Europie pod względem natężenia ruchu lotniczego, po paryskim porcie Charles'a de Gaulle'a i londyńskim Heathrow.

W czwartek władze portu w Amsterdamie przekazały, że planują zatrudnić więcej ochroniarzy jeszcze przed wakacjami. Zapowiedziano także, że przedstawiciele portu będą współpracowali z liniami lotniczymi w celu usprawnienia planowania siatki połączeń w najbliższych tygodniach.

Lotnisko Schiphol przepełnione

W ostatnich tygodniach kolejki na Schiphol często wychodziły na ulice, zmuszając podróżnych do wielogodzinnego oczekiwania na przejście kontroli bezpieczeństwa. O problemach na lotnisku w Amsterdamie pisaliśmy m.in. pod koniec kwietnia.

Port został wówczas sparaliżowany z powodu niezapowiedzianego strajku pracowników holenderskiej linii lotniczej KLM.

Od tygodni związek zawodowy FNV alarmuje, że na Schiphol brakuje prawie 1000 pracowników. Chodzi o ochroniarzy, agentów odprawy oraz techników lotniczych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: Reuters, TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości