Nowa odsłona sportowego coupe. Zobacz, co kryje pod maską

Tech

nissannews.comJapoński koncern motoryzacyjny zaprezentował zmodernizowany model Nissan GT-R

Japoński koncern Nissan podczas New York Auto Show 2016 zaprezentował zmodernizowany model GT-R. Auto, którego premiera miała miejsce pod koniec 2007 roku przeszła spore zmiany.

To zaktualizowana wersja modelu "R35", która pod maską kryje 3,8-litrowy i 24-zaworowy silnik V6. Rozwinie on moc o 18 KM większą niż poprzednik.

GT-R dysponuje maksymalnym momentem obrotowym 633 Nm. Najnowsze dziecko Nissana zostało wyposażone w 20-calowe felgi. Zmieniono również zawieszenie, które pozwoli na pokonywanie zakrętów z większą prędkością. Ponadto na ostrzejszy zmienił się front maszyny.

Całkowicie przebudowano także kabinę modelu 2017.

Zmieniona została deska rozdzielcza oraz zestaw wskaźników. Zmniejszono liczbę przełączników służących do sterowania radiem i nawigacją z 27 do 11 przełączników.

W najnowszym modelu część funkcji będzie wyświetlanych są na 8-calowym ekranie. A w samochodzie będzie aktywna redukcja hałasu, która ma pozwolić na wyciszenie dźwięku pędu wiatru.

Jedną z ważniejszych nowości jest jednak kierownica z manetkami do zmiany biegów.

Od kiedy w sprzedaży?

Nissan GT-R 2017 będzie dostępny w sprzedaży od lata 2016 roku. Dłużej będzie trzeba natomiast poczekać na nową generację "R36" GT-R.

Prawdopodobnie nie pojawi się ona do 2018 roku. Niektórzy eksperci informują jednak, że premiera może opóźnić się o dwa lata.

W ostatnich tygodniach Bugatti przedstawił następcę modelu Veyron:

Bugatti przedstawił następcę modelu VeyronTVN24 BiS

Autor: mb/gry / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: nissannews.com