Mniejszy i tańszy. Tak wygląda nowy iPhone

JonathanDahlq / Wikipedia (CC BY-SA 4.0)Oto nowe dziecko Apple'a - iPhone SE

Apple na konferencji w Cupertino zaprezentował swój nowy produkt: Phone SE. Dostępny będzie on już od 399 dol. (około 1,7 tys zł) w wersji z pamięcią 16 GB. Tańsza wersja ma pomóc gigantowi w dotarciu do nowych rynków. Oprócz niego zaprezentowano nowego iPada Pro oraz przekazano informacje na temat nowego systemu iOS 9.3.

Konferencja w zatłoczonym audytorium w Cupertino, kalifornijskiej siedzibie Apple’a to pierwszy krok w kierunku dalszego otwierania się na wschodzące rynki, takie jak np. Indie.

Nowe dziecko

O iPhone SE opowiadał Greg Joswiak. Telefon ma niejako zastąpić serię iPhone 5s i być tańszą wersją modelu 6S. Jego cechą charakterystyczną jest 4-calowy ekran. Parametry nowego dziecka Apple’a są przybliżone do tych, które znajdziemy w iPhonie 6S.

Aparat telefonu ma rozdzielczość 12 Mpix i nagrywa filmy wideo w jakości 4K. Ponadto, wyposażone jest w szybkie LTE oraz Wi-Fi. Posiada także funkcję TouchID, która umożliwia odblokowanie telefonu za pomocą skanera linii papilarnych oraz opcję Apple Pay.

iPhone SE z wersją o pamięci 16 GB kosztować ma 399 dol. Za model z 64 GB zapłacić trzeba będzie 499 dol.

Firma rozpocznie przyjmowanie zamówień już 24 marca, a produkt dostępny będzie 31 marca. Przed końcem maja iPhone SE ma dotrzeć do 110 krajów.

Mały iPad Pro

Kolejnym bohaterem prezentacji był mały iPad Pro, który został przedstawiony przez Phila Schillera, szefa marketingu Apple’a. Stwierdził on, że przez „ostatnie sześć miesięcy użytkownicy pokochali nowego iPada Pro”.

Ekran nowego iPada Pro ma 9,7 cali. Porównując go do wyświetlacza, który pojawia się w iPadzie Air, ekran iPad Pro odbija o 40 proc. mniej światła i jest jaśniejszy nawet o 25 proc.

Dodatkowo, procesor małego iPada Pro jest szybszy (A9X). Aparat nowego tabletu ma, podobnie jak w iPhone SE, rozdzielczość 12 Mpix. Posiada funkcję LivePhotos oraz nagrywa wideo w jakości 4K.

Wyposażony jest także w dodatkowe akcesoria - nowe kable, czytnik kart SD oraz przejściówka na zwykłe USB B. Mały iPad Pro dostępny będzie w czterech kolorach: srebrnym, złotym, szarym i różowego złota. Tablet ma trzy wersje - 32 GB za 599 dol., 128 GB za 749 dol., oraz 256 GB za 899 dol.

Kolorowe paski

Szef Apple’a Tim Cook zaprezentował zaś kilka unowocześnień, które wprowadzono w zegarkach Apple Watch.

- To najlepiej sprzedający się smartwatch na świecie - powiedział Tim Cook.

Wspomniał, że ludzie kochają zmienianie pasków w zegarkach, dodając, że ok. jedna trzecia użytkowników Apple Watcha regularnie je wymienia. Technologiczny gigant udostępnia zatem serię nowych pasków w wielu kolorach.

Dla wszystkich użytkowników

Ważną informacją dla użytkowników wszystkich urządzeń Apple’a jest wypuszczenie nowego systemu operacyjnego iOS 9.3, który dostępny jest za darmo od dzisiaj. Najbardziej interesującą wydaje się być funkcja Night Shift, która umożliwia automatyczną zmianę temperatury wyświetlacza w zależności od pory dnia. Wieczorami nasz ekran zmieni kolor na lekko żółtawą.

W tle kontrowersje

W tle konferencji rozgrywa się kontrowersyjna walka firmy z amerykańskim rządem dotycząca nacisków FBI o udostępnienie danych z iPhone’a należącego do zamachowca z San Bernardino.

- Musimy podjąć decyzję, jako naród, ile władzy nad naszymi danymi i naszą prywatnością powinien mieć rząd - zastanawiał się w trakcie konferencji Tim Cook.

Smartfon, tablet i "ołówek". Apple pokazało nowe zabawki
Smartfon, tablet i "ołówek". Apple pokazało nowe zabawkiTVN24 BiS

Autor: ag/gry / Źródło: CNBC

Źródło zdjęcia głównego: JonathanDahlq / Wikipedia (CC BY-SA 4.0)

Pozostałe wiadomości